Po slepicích je h



host - 81.143 (?)
8.4.2019 15:24

Už jsemrozhodnutý, že pro příště si koupím raději přímo z líhně mladé kuřata, které si doma vychovám a klidně at snášejí třeba za půl roku. Budou aklimatizované na místo i na krmení. Ale jak jsem zjistil, tak někteří velkoprodejci drůbeže vůbec sami nelíhnou prostě nakupují jinde. Tím odpadne mezičlánek a výsledek bude snad lepší. Doma bych líhnout nechtěl to by se nevyplatilo... tolik jich zase nechci abych kvůli tomu musel pořizovat zázemí... Prostějov nemám daleko, našel jsem i u Třebíče a když budu mít cestu po okolí můžu se stavit i tam.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 81.143 (?), 6.4.2019 13:16, zobrazeno: 8020x

Byli jsme kupovat nové slípky. Z toho velkého výběru který na náves přijel jsme si vybrali čtyři a všechny jsou k ničemu. Zajímalo by mě kolik těch slípek bych musel pořídit, aby se aspon jedna vydařila...? Taky máte špatné zkušenosti s nakupováním z pojizdných prodejen a nebo je to u Vás lepší?  Případně kam chodíte vybírat? Loni jsme se spálili také jak na jaře tak i na podzim. Kroměřížsko

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 148.5 (?), 6.4.2019 14:35

Nejsme od vás až tak daleko, takže možná berem slepice i od stejného prodejcewink ale nějak nevím, co myslíte za problém? Slepice se musí nejdříév aklimatizovat, naučit na kurník - vždyť jsou to slípky s drůbežáren, z hal, vystresované... Nesou pak standartně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 4.215 (?), 7.4.2019 7:52

My kupujeme nosnice před snáškou na statku v Prostějově, do měsíce začínají snášet a hlavně- jsou zdravé.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 81.143 (?), 8.4.2019 15:24

Už jsemrozhodnutý, že pro příště si koupím raději přímo z líhně mladé kuřata, které si doma vychovám a klidně at snášejí třeba za půl roku. Budou aklimatizované na místo i na krmení. Ale jak jsem zjistil, tak někteří velkoprodejci drůbeže vůbec sami nelíhnou prostě nakupují jinde. Tím odpadne mezičlánek a výsledek bude snad lepší. Doma bych líhnout nechtěl to by se nevyplatilo... tolik jich zase nechci abych kvůli tomu musel pořizovat zázemí... Prostějov nemám daleko, našel jsem i u Třebíče a když budu mít cestu po okolí můžu se stavit i tam.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 157.239 (?), 11.4.2019 10:21

A nebudete příliš zklamáni, když bude z kuřátek polovina nebo ještě víc kohoutků? Očkovat je nebudete, nebo to zvládnete sami, či zaplatíte veterinu? SPCH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 157.239 (?), 8.4.2019 12:42

Sami jste si vybrali 4 ks z velkého množství... Jak dlouho jste je pak drželi, než se podle Vašeho názoru projevily nežádoucím způsobem? Co konkrétního se s nimi dělo-průjem, jiný kolaps? Co drůbeži poskytujete-krmení, ustájení...? Jste chovatelé začátečníci, či se touto činností zabýváte dlouhodobě, ba už po generace? To jste šli do nákupu od jednoho prodejce-rozvozce potřetí a vždy fiasko? Zkusili jste alespoń jednou reklamovat? S jakým výsledkem? S opravdovým zájmem pomoci Vám i slepicím SPCH.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 180.164 (?), 1.5.2019 6:23

Kupujeme slepice černé ve Studenci, kde tyto /různé/ druhý chovají. Mám jich 25 a jsem s nima maximálně spokojená.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika