Otevírání - zavíraní dvířek kurníku



starling - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (156) - 59.151 (?)
24.2.2013 10:30

Honzo, jaký tam máte použitý zdroj pro ten pohon motorku od stěračů. Dík.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
            
host - 176.214 (?), 4.10.2012 16:18

Ano, pohled do "střev" není nic moc, ale celé je to zakryté deskou shora na na pantu (na videu je deska zvedlá) tak, aby se do drátů nemohla zaplést nějaká slepice.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 227.2 (?), 8.10.2012 19:21

Bud pres fotobunku, lepe,tam zajit, zkontrolovat,jestli jsou slepice vsechnyv kurniku a vratka zavrit, treba system dvirka, vedeni,nahore kladka, provazek a tecka.Takhle to fotobunka zavre, slepice muze zustat pres noc venku a do rana ji muze treba kuna zabit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 227.2 (?), 8.10.2012 19:34

Neni nad to, venovat tomu 5-minut rano i vecer, zkontrolovat,zda slepice jsou vsechny v kurniku a zavrit vratka.Naslapne zarizeni ven je hezke, ale slepice si na to muze v noci lehnout, tim padem otevre dvere a kuna bude miti co zrat.Zavru, otevru,seberu vejce, slepice spocitam, zazenu.Denne 10-monut prace, co chcete resit.Kdo je vice pohodlny, nebo z nejakeho duvodu to tak miti nemuze, pozadam seniora souseda, za par vajicek zaridi.Nebo si proste vajicka koupim u nekoho na vsi-domaci, nebo v obchode.Ono pestovat slepice, neprijde tez zrovna lacino.Kolik stoji kurice, obili,ted vam to nesmi marodit, nebo se vam tam dostat kuna, atd.Je naivni si myslet, ze domaci vejce jsou lacina, ted kazde dva, tri roky je potreba slepice menit.Navic, jsou obdobi, ze je vajec nazbyt a prijde doba, kdy tech vajec bude minimalne, atd.Ted prostor, neporadek.Ruzne vyhrabane diry v zahrade.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 176.214 (?), 9.10.2012 21:18

Automatické zavírání nemám pro to, abych ke slepicím nemusel chodit. Přes den chodím kolem kurníku několikrát, ale problém je ráno a večer. Hlavně v létě je ráno brzo světlo a když se chci v sobotu trochu přispat, tak slepice musí čekat až jim zajdu otevřít. Myslím, že to takto vyhovuje lépe chovateli i slepicím. Normální slepice mají silný pud se do kurníku navečer vracet, ty co chodí na večerní vycházky jsou divné a nezaslouží žít.wink

Zvířata se chovají, rostliny se pěstují. Je až s podivem, kolik lidí si to pořád plete. HONZA

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 227.2 (?), 11.10.2012 19:18

Pane, slepice jsem choval roky a zapomente na to, ze v kurniku vecer vsechny budou.Nektere se proste tam nechce, nebo ji vyplasi, treba neni v kolektivu oblibena, atd.Slepice, byt minimalni, ale peci potrebuji.Zejmena vecer, bych urcite fyzickou kontrolu pred uzavrenim kurniku u slepicek urcite nevynechaval, dal tj.na Vas.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 227.2 (?), 11.10.2012 19:20

Nerikam, casto budou vecer vsechny v kurniku, ale spolehnout bych se na to nedovolil.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 9.2 (?), 13.10.2012 7:44

176.214:  Brakovat slepice podle toho, kdy chodí sedět mi připadne jako nesmysl. Co když si tím zlikvidujete nejlepší nosnice?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
starling - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (156) - 59.151 (?), 24.2.2013 10:30

Honzo, jaký tam máte použitý zdroj pro ten pohon motorku od stěračů. Dík.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 64.242 (?), 11.10.2012 18:52

teda vy jste pesimista..to je jako do kolbenky a u píchaček... co když se vožeru a zapomenu a nemám seniora souseda???Asi by ho to přestalo bavit za mě zavírat, dost chlastámcheeky...proto mám spínací hodiny s časovou rezervou půl hoďky po západu vlastně tma.. a ještě se nestalo, že by zůstala nějaká venku... To víte, někdo dělá do papoušku já do čistého plemene slepic a díry mě moc nedělají když máte udělané hrabaniště a popeliště a dobře krmíte tak i travička je krásná... marodí přešlechtěné vysokosnáškové hybridky, ale možná by stálo za to si něco o drůbeži přečíst...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 192.102 (?), 28.1.2013 1:05

ja mam vzdy 4slepice menim je kazde 4roky nesou i 4ty rok zasobuji vejci 2rodiny 50kg.psenice staci na 2a pul roku obcas koupim srot na prilepseni par kilo kukurice seberu na posekanem poli nejake zbytky daj sousedi a nebo si prinesu ze z.jidelny obcas ted jsem v duchodu tak to mam hlavne jako zabavu ale kdyz jsem pred30ti roky zacinal tak jsem to pocital a za par mesicu se zaplatily a to jsem pocital i pletivo na vybeh obden je poustim na louku a zahradu tam je hlidam hlvne kvuli jahodam a psum nemame plot mam je 40m.za domem tak to je v pohode ze zahrady jim davam plevel z domova zbytky nema to chybu vsem preji hodne uspechu jirka f. nachod

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika