Nadržený kohout demoluje slepici



host - 248.5 (?)
18.11.2013 20:37

A co jí udělat kabátek? To na obrázku je sice reflexní vesta, ale něco obdobného...


Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 245.130 (?), 18.11.2013 20:07, zobrazeno: 19721x

Ahojte. V létě jsem dostala slepici, Araukanu. Ale dostala jsem ji hrozně oškubanou kohoutem. Celá záda a kloub křídel. Bohužel můj kohout si ji taky oblíbil a peří nemá šanci dorůst. Je blbá, místo aby mu utekla a schovala, jako ostatní, když nechtějí, tak si hned čapne a drží. Kohout z toho má velkou radost a stala se jeho nejoblíbenější konkubínou z celého harému. Pořád na ní řádí. Teď v době obrůstání jsem ji izolovala ve starém kurníku. Je vidět, že jí peříčka dorůstají, i když ty zalomený ne. (a škubat jsem jí to zkoušela, ale drží moc pevně a je mi slepice líto). A teď se ptám. Myslíte, že nebude mít nějaké trauma ze samoty? Večer k ní dávám 3 měs. kuřata, ale přes den je sama zavřená. Musela by venku zmrznout. Mám pocit, že je smutná, a nesmějte se. Nebo má někdo nějaký návod, jak jí ubránit před tím obšourníkem, aby v pořádku přepeřila? Odpuzovač kohoutů asi neexistuje, co? Na kocoury odpuzovač mám doma wink Vypadá jako naháč, chudák malá.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 248.5 (?), 18.11.2013 20:37

A co jí udělat kabátek? To na obrázku je sice reflexní vesta, ale něco obdobného...


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 245.130 (?), 19.11.2013 8:15

I to mě napadlo, ale jak se bude holka cítit nevím. Že bych řekla tchýni, aby mi uháčkovala svetr pro slepici místo dětem?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 183.209 (?), 21.11.2013 8:21

Kolik máte slepic na toho kohouta?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 245.130 (?), 21.11.2013 20:10

Dost, má jich 12. Ale tuhle prostě demoluje. Nebo miluje? Ostatní se schovají pod keřem, tahle si lehne.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 54.5 (?), 23.11.2013 19:35

Dobrý den.

Jedna chyba: přikoupila jste jednu slepici, jinou než ostatní a navíc bez ocasou. Slepice protože je jediná a nová, je zajisté na posledním místě v žebříčku. Je submisivní a toho využívá i kohout. A tím, že je bezocasá pro kohouta o pohodlí navíc.  Řešení by bylo, kdybyste jich koupila najednou víc. Pozornost kohouta se tak rozptýlí.

Řešení pro teď: Slepice je ve snášce? Jestli ano, tak se jinak chovat nebude. Pokud ji chcete rozpelichat, doporučuji zavřít na 4 dny do úplné tmy.  Třetí den jí dáte krátce na světlo, napít vodu a hrst celého ječmene. A opět do tmy. Slepice zastaví snášku, zbledne v obličeji a počne pouštět peří i na těch holých místech. Potom slepici dejte opět na světlo, někam do separace a normálně ji začněte krmit jako kdyby nesla. A tím rychleji obroste novým peřím.  Jakmile bude tak v polovině obrůstání novým opeřením (tj. už nebudou vidět pysky ale souvislý peřový pokryv) pokuste se ji za dohledu vrátit zpět do hejna. Sledujte jak se k ní kohout chová. 

Pokud to bude jako předtím, tak nezbude než vyměnit kohouta.

Juraj Kafka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 245.130 (?), 24.11.2013 11:10

Dobrý den. Děkuji za radu. Mám araukan víc. 3. Dvě jsou OK. Ale vaší rady poslechnu, vlastně už napůl jsem to tak udělala, je zvlášt a přepelichává. Přestala snášet. Ale potřeba, aby jí vypadly zalomená pírka. Jenom... vydrží bez vody 3 dny? Zastíním tedy okno, ale mám strach, aby spíš neumřela. V hejnu je na nejnižší příčce spíš jedna maranska, tu postupně klovnou všechny slepice. Ale není oklovaná ani holá.

Vyměnit Karla? Takový hodný kohout, krasavec a mazlík.. Stará se o svoje slepice líp než můj manžel o rodinu :D (snad to nebude číst). No, uvidíme, možná až obroste, tak už to bude dobrý. I kohout u původního chovatele jí dával co proto, byla ošklivý káčátko.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika