Kurník - izolace?



host - 168.21 (?)
4.5.2010 9:59

Chudáci slepice. Ty si užijí.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
                     
Oxalistriangularis - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (578) - 32.234 (?), 31.10.2009 19:46

Ajajajaj.  Asi jste si pane Mirku nevšiml, že se na této diskusi, která se jmenuje "Kurník - izolace?", jedná o snůšku vajec v zimě a ve velkých mrazech? Téma "Kurník-izolace?" se vůbec nevztahuje k jaru, létu, nebo podzimnímu přepeřování. Mrzí mě, že jste se až tolik rozpumprlíkoval z důvodu nepochopení období ve vztahu k izolaci kurníku a možná i kvůli otázce statistické snůšky vašich slepic v tomto období. Otázka směřovala k lednu a únoru, kdy já hájím názor, že slepice snáší v tomto období perfektně každý den, nemusí-li potravu využít pouze na udržení své tělesné teploty a dostaneli několikrát denně napít, zamrzá-li voda určená k jejich napití a jsou-li pouštěny i v tomto období ven. Snad Vás toto dovysvětlení uklidní. Vaše názory mi konvenují a vždy si je ráda přečtu. Zdraví Alena .

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 215.209 (?), 4.5.2010 6:30

Haha - odborník a nesou mu míň než mě :-)

Mě také nesou jedno vajíčko každá slepice denně. V zimě jsem to vyřešil dvojitýma stěnama s polystyrénem a hlavní kouzlo byla 40 W žárovka - slepice nepřestaly snášet ani na den.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 168.21 (?), 4.5.2010 9:59

Chudáci slepice. Ty si užijí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Oxalistriangularis - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (578) - 41.161 (?), 4.5.2010 15:38

Proč by měly být chudáci? Právě naopak. Je jim moc dobře. Zateplený, izolovaný nebo jinak vyhřátý kurník jim umožní, aby dobře fungovaly. Slepice nemusí vynakládat přijatou energii z potravy na udržení teploty těla, snáší vajíčka a je jim dobře. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 168.21 (?), 4.5.2010 16:31

Já měl na mysli, že jedou a nemají ani chvíli oddych ve snášení. Jinak

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Oxalistriangularis - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (578) - 245.158 (?), 4.5.2010 23:23

Odpočinou si když přepeřují. V této diskusi se řeší "kurník-izolace" pro období mrazů. To už jsou pipky přepeřené. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 21.230 (?), 5.5.2010 22:46

A co svetříky, ty jim neupletete? A bačkůrky by to chtělo! Ty moje jsou v jednoduchém prkenném kurníku, každý den, za každého počasí, mohou ven a i bez izolace a žárovek nesou mimo doby přepeřování už pátý rok. Dostávají krmnou směs pro nosnice, na jaře a v létě kosou nasekanou trávu, sem tam namočený chléb a pečivo, ale co hlavně, vodu! Stále musí mít možnost se napít! A nesly i v těch největších mrazech! Víte slepice jsou ptáci a ti jsou jaksi vybaveni na zimu, nešustí-li po velké ploše (tím spotřebovávají více energie), ukládají si tuk pod kůži a ten spotřebovávají v zimě.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
rettigova - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (160) - 207.90 (?), 13.6.2010 20:17
Můj otec mi vyprávěl, jak jednou v mrazech chtěl slepicím přilepšit, tak jim dal do zděného kurníku petrolejku... Když se na ně přišel podívat, našel tam pár potácejících se vran.Nepřežila žádná. : ")
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 6.5 (?), 23.6.2010 21:12

Otrava oxidem uhelnatým. To mohl čekat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 197.66 (?), 24.6.2010 10:30

Tady se člověk i zasměje

Já osobně se taky chystám pořídit si slepičky a postavit jim tedy i kurník.

Díval jsem se na nějaké nabídky na internetu (jen pro inspiraci, za tu cenu se to nedá ) a tam teda nabízejí zateplené a říkám si, když už ho budu stavět, tak tím zateplením přece nic nezkazím a zas tolik práce a materiálu navíc to snad nebude.

MYKY

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?13.6.2024
Kouří do místnosti10.6.2024
Traverzy IPE5.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?1.6.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika