Kurník



host - 34.163 (?)
11.7.2016 22:18

letos mě taky překvapili. Mám malou propanbutan láhev s hořákem,, který se dá koupit s hadicí za dvě stovky. Všechna zákoutí jsem vypálil a vškvíry i plošně vysypal nehašeným vápnem. Mám zateplený kurník 10 cm polyšem, proto mám přes léto problém, protože hlavně u stropu kde je nejvíc teplo se zdržují, mrchy. Jinak od podzimu do konce jara je zateplený kurník fajn, protože slepice mi nesou víc než předtím v nezatepleným. Udržet chládek v létě v zatepleným kuríku je však problém, jak je nad cca 25 st. povrchová teplota, čmelíci se začnou rychle množit.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
         
host - 39.86 (?), 11.7.2016 16:47

Pane Kavka, jak na  čmelíky, kromě stavebních úprav  ? 

                                              zdraví Vás J. S.  d.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 34.163 (?), 11.7.2016 22:18

letos mě taky překvapili. Mám malou propanbutan láhev s hořákem,, který se dá koupit s hadicí za dvě stovky. Všechna zákoutí jsem vypálil a vškvíry i plošně vysypal nehašeným vápnem. Mám zateplený kurník 10 cm polyšem, proto mám přes léto problém, protože hlavně u stropu kde je nejvíc teplo se zdržují, mrchy. Jinak od podzimu do konce jara je zateplený kurník fajn, protože slepice mi nesou víc než předtím v nezatepleným. Udržet chládek v létě v zatepleným kuríku je však problém, jak je nad cca 25 st. povrchová teplota, čmelíci se začnou rychle množit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 154.50 (?), 13.7.2016 12:52

Dobrý den, někde jsem četla, že na čmelíky pomáhá také vyčoudit kurník sirnými svícemi. Zkoušel jste to někdo, jaký byl výsledek?

Čmelíky v kurníku tedy nemáme, nebo alespoň si to myslím. Naše slepice se hodně peleší v suché hlíně, to prý je také proti čmelíkům dobré.

Zdravím Petra

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 157.239 (?), 13.7.2016 15:25

Petro, já si troufám myslet, že tam ty potvůrky máte, a to v míře nemaléindecision! Vámi zmíněné konání slípek v suché zemině-to je vlastně zoufalá snaha o zmírnění svědění po sice drobných, ale zároveň mnohočetných zraněních-štípancích. Metody na více či méně úspěšné zlikvidování čmelíků jistě existují, lepší je jim nedat šanci se v chovu vyskytnout-např.bezespárovou konstrukcí kurníku. SPCH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 159.162 (?), 12.7.2016 21:55

Polystyren tam chcem dávať aj kvôli tomu že dosky na vonkajšej strane niesu úplne rovné kedže sa jedná o dosky z paliet, a budú medzi nimi diery, preto som chcel vyplnit vnútorný priestor aby nebol prievan

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 159.162 (?), 13.7.2016 21:29

Dnes som začal zbúchavať vonkajšiu stranu, krivé dosky som sa snažil vyrovnat elektrickym hoblikom, no nie pri kazdej sa to dalo pretože niektoré su fakt velmi krivé, napadlo ma či by som mohol špáry zatmelit strešným tmelom OTTOSEAL P 305, ktorý mi ostal po rekonštrukcií, na dreve držal a drží dobre, s tým by problém nebol, ide mi skôr o to či nieje možné aby zvieratám škodil...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika