Kuřata na zimu



pylorus - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (113) - 153.234 (?)
20.8.2014 9:29

Ahoj vše a díky za rady i optimistická přání.heart Pravděpodobně vše nechám na jaro. V únoru si nechám od kamarádky - chovatelky vylíhnout kuřátka a hurá na věc :-) 

Začátečník nejsem - dlouhou řadu let jsem ošetřoval slepice s dědou a nyní pořízuji vlastní chov. Rádce děda již bohužel není, proto otázka zde na fórů - chtěl jsem znát názor jiných.

Do užšího výběru plemene postoupily Šumavanky a České zlaté kropenky .. nějaké nápady na zajímavé odolné plemeno snáškové nebo kombinované? 

Prostoru mám více než dostatek (3000m2 jen pro drůbež)

Co se vynesených nosnic týče, tak slepici z drubežárny principiálně nechci - ne, že by byly špatné, ale je to spíše o postoji - odmítám dávat peníze někomu, kdo chová zvířata způsobem, který se mi nelíbí. (To samé jsem například praktikoval u psů a zvolil raději psa z kvalitní stanice, než z množírny s nevhodným ustájením, kde byl za 1/3 ceny. 

Chovatelství zdar :-)

Martin

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
pylorus - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (113) - 153.234 (?), 19.8.2014 7:51, zobrazeno: 19793x

Ahoj všem,

nedávno jsem zakoupil nemovitost vhodnou pro chov slepic a tak zvažuji, jestli čekat se začátkem chovu na jaro, nebo si pořídit kvočnu s kuřátky na zimu (konec září). 

Je mi jasné, že zima = krátký den, větší riziko napadení kunou / liškou, náročnější krmení. Na druhou stranu by slepky začaly snášet už někdy z jařa :)

Uvítám názory / připomínky.

PS. Podotýkám, že odrostlé kuřice z firem á la Kavapo či jiných pojízdných koncentráků nechci.  

Díky Martin

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 137.169 (?), 19.8.2014 11:06

Dobrý den a gratulace k nemovitosti.
S kvočnou a kuřaty vylíhnutými na konci prázdnin už bývaly, proti vylíhnutým na jaře, problémy. Na druhou stranu, vzhledem k fyziologii slepic, podzimní kuřata nebyla až tak častá.
„Slepičí koncentráky.“ Slepice vyřazované z klecového chovu mají jednu velikánskou přednost. Jsou totiž v hale prosté nákaz a jsou, jako dospělá drůbež, podstatně odolnější k nákaze. A tak když si pořídíte (lépe na jaře) 10 kusů „vynesených“, vyselektujete 2-4 špatně se adaptujících, slabých atd., budete mít na rok 6-8 kusů, které budou výborně snášet a budou bez problémů. Za rok chov vyčistíte a cyklus zopakujete. Snadné, levné a zdravé. Mně to tak vyhovovalo. Domnívám se, že zvlášť pro začátečníka, ideální. JG

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 226.241 (?), 19.8.2014 12:40

Dobrý den,

přidávám se k předchozímu příspěvku. Léta praktikuji nákup "vynesených" slepic z velkochovu. Přijedete si pro ně, sám si je dovezete domů, stojí kolem 50kč. Leckdy se mi stalo, že velkochov se zbavoval z kapacitních důvodů nosnic, kterým nebyl ani rok. Snášejí mi doma při normální péči ještě dva roky velice slušně. Naše drůbežárna vyprodává ve dvou vlnách, na jaře i teď na podzim, pokud jsem brala slepice podzimní, nebyl mezi nimi vzhledem k těm jarním žádný rozdíl.

Hodně úspěchů, hodně vajec, žádné čmelíky a neutuchající nadšení!!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
pylorus - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (113) - 153.234 (?), 20.8.2014 9:29

Ahoj vše a díky za rady i optimistická přání.heart Pravděpodobně vše nechám na jaro. V únoru si nechám od kamarádky - chovatelky vylíhnout kuřátka a hurá na věc :-) 

Začátečník nejsem - dlouhou řadu let jsem ošetřoval slepice s dědou a nyní pořízuji vlastní chov. Rádce děda již bohužel není, proto otázka zde na fórů - chtěl jsem znát názor jiných.

Do užšího výběru plemene postoupily Šumavanky a České zlaté kropenky .. nějaké nápady na zajímavé odolné plemeno snáškové nebo kombinované? 

Prostoru mám více než dostatek (3000m2 jen pro drůbež)

Co se vynesených nosnic týče, tak slepici z drubežárny principiálně nechci - ne, že by byly špatné, ale je to spíše o postoji - odmítám dávat peníze někomu, kdo chová zvířata způsobem, který se mi nelíbí. (To samé jsem například praktikoval u psů a zvolil raději psa z kvalitní stanice, než z množírny s nevhodným ustájením, kde byl za 1/3 ceny. 

Chovatelství zdar :-)

Martin

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 4.162 (?), 21.9.2014 21:54

Zrovna před 2-mi dny jsem vytáhla kuřata z líhně, jsou v umělé kvočně, a ve zděném kurníku. Myslím že nebude žádný problém, vloni nám slepice vyseděla kuře venku pod terasou a byla tam s nímaž do konce listopadu, teprve potom se přestěhovali do kurníku. Všechno bylo v pohodě!!! Důležité je, aby měli první 2 měsíce teploučko, Tak aŤ se daří!!! :-)


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 245.130 (?), 21.9.2014 23:46

Máte pravdu, chovám kočky, a ty množírny jsou hrozné, a 3 roky mám slepice, a ty vynesené bych také nechtěla. Naše holky jsou krásné, snáší jako o život a jsou v rámci omezení kapacity mozku "chytré". Doporučuji Maransky. Snáší víc, než se píše, a krásně hnědá vejce. A pak Vlašky, inteligentní vůdkyně hejna, hned po kohoutovi. Snáška výborná. Taky jsem měla Leghorny a Minorky. Spokojenost s oběma plemeny. Kamarád má nově kropenky, a nějak si stěžuje na snášku. Ale slepice je to hezká a má historii... Já bych z těchto dvou zvolila spíš Šumavanku. Koneckonců jeden z rodičů byl myslím kropenka. Snáší víc a je i masitější. Odolné jsou obě. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika