Krmítko s nášlapem?



host - 98.207 (?)
19.5.2015 17:55

Tohle jsme jsme nedávno řešili. Koncentrák, nebo volnost, ale občas nějaká ztráta. Zvolili jsme volný pohyb na zahradě. Máme jen 10 slepic, jsou určitě šťastné na veliké zahradě, kde celý den hrabou. V loni jsme měli obrovskou úrodu lískových oříšků (to nepamatuju), tak to určitě funguje. A vejce taky rozdávám smiley

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
host - 250.122 (?), 18.5.2015 7:02, zobrazeno: 37370x

Se slepicemi krmím ptactvo z celého okolí, uvažuji o nějakém krmítku s nášlapem. Máte s tím někdo nějakou osobní zkušenost?

Funguje - nefunguje?

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Veselka10 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (362) - 134.151 (?), 18.5.2015 18:36

Zkušenost nemám a ani nevím o nikom kdo by jej používal. Nicméně asi takoví lidé jsou, kteří to kupují resp. používají.

Já si však vždy vybavím Přemka Podlahu, když v receptáři popisoval jedno takové samo-domo vyrobené krmítko, které při opuštění jedné slepice ostatním, které pokračovali v konzumaci, spolehlivě sekalo hlavy...

Už jen protože těmto technikám příliš nevěřím, nevěřím na dokonalost a bezpečnost takových systémů, bych si to nepořídila a navíc krmení jiných ptáků mi nejenže nevadí, ale jsem i ráda za to, že jsou a tak jim dávám jejich krmení na vhodnější místa pro ptáky.

No, radu jsem nedala... i když pořídit ptákům pár krmítek, aby se hladovci neslétali přímo mezi slepice, to vlastně rada jesmiley.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 250.122 (?), 19.5.2015 7:05

Za váš názor díky, Mě to technicky nevadí, že ptáky krmím. Mám nadbytek pečiva, jen nevím jestli to neohrožuje slepice.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 157.239 (?), 19.5.2015 11:02

Nejlepší, nejzdravější a nejbezpečnější je chov ve voliéře. Zabezpečení proti hlodavcům, dravcům opeřeným i chlupatým, vrabcům, hrdličkám, holubům a jejich infekčním kakánkůmfrown. Nepromokavá a zároveň průsvitná střecha. Podlaha z kval.betonu nebo dláždění umožńující vyšší suchou podestýlku, hrabání a popelení, pevné pletivo s malými oky. Mimoúrovňové pochozy a bidla-prostě ráj pro slepice, perličky... Náklady nevelké-bohatě se brzy násobně vrátí. A můžete se na několik dní bez obav zdejchnout,laugh drůbež bude při dostatku vody a zobání v poho. S.P.,Ch.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 98.207 (?), 19.5.2015 11:10

Ráj? Možná je to bezpečné, ale ráj si představuji jinak smiley

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 157.239 (?), 19.5.2015 16:36

No, ve srovnání s klecovým chovem v haláchcrying je to jistě Edén, taky odpadá spousta starostí-např s raním otvíráním a večerním zavíráním, zanášením, přeletováním, hrabáním jinde než potřebujete, exkrementy na rekreačním trávníku či střevících... Taky o zbytečné ztáty způsobené škodlivci nikdo nestojí-Vy ano? S.P.,Ch.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 250.122 (?), 19.5.2015 13:04

Tak velký chovatel nejsem, já jsem si pořídil slepice kvůli nosatci, pak vejce, případně slepičince na hnojení. Na cca 250m2 zahrady mám devět slipek a kohoutka. Nejvíc času tráví pod lískami a v maliní. Vejce co zbydou rozdám.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 98.207 (?), 19.5.2015 17:55

Tohle jsme jsme nedávno řešili. Koncentrák, nebo volnost, ale občas nějaká ztráta. Zvolili jsme volný pohyb na zahradě. Máme jen 10 slepic, jsou určitě šťastné na veliké zahradě, kde celý den hrabou. V loni jsme měli obrovskou úrodu lískových oříšků (to nepamatuju), tak to určitě funguje. A vejce taky rozdávám smiley

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 157.239 (?), 19.5.2015 18:13


Jo, jo-kolik lidí, tolik chutí, já volím-dnes tak vzácnou-jistotu. A lískáče mám ok, stačí 2krát za rok pokopat kroužek pod keři. Sousedům slepice opakovaně dekapitovala kuna, já jim poradil jak na to a v.nedám! S.P.,Ch.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 166.89 (?), 19.5.2015 20:14

Krmítko s nášlapem jsme pořídili asi před 10 lety - plechové, velká násypka, dole nášlapná ploška, která se zvedá a tím otvírá žlábek pod zásobníkem, kam padá zrní. Je to plechové, lehké, na nášlapce většinou stojí každá slepice, která zobe, takže se krmítko zavře, až odejdou všechny slípky. Od té doby u nás nezobou ani holubi a hrdličky, nemohou do něj ani myši. Stálo pár korun, vyráběl to nějaký šikovný malopodnikatel, nakupovali jsem přes net. Spokojenost náramná, slepice se naučí během pár dnů. Pokud pořizujeme úplně nové slepičky (a nezůstala žádná stará), prvních pár dnů zatížíme nášlap kamenem, slepice jsou chytré, ještě se nestalo, že by se to nenaučily.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika