Krmení ptáků



host - 135.233 (?)
7.2.2018 23:04

moze sa krmit suchym rohlikom? Ja mam strach, ze by som im mohol uskodit.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
host - 157.239 (?), 5.2.2018 14:11, zobrazeno: 13540x

Sotva si začali zvesela pět, zima se vrátila do kraje zpět...crying Krmíte? A čím? Jací-kteří opeřenci Vaše hodovací místa navštěvují? Čeho se Vám od nich na oplátku dostává? Mají u Vás možnost, šanci zahnízdit? Vysedět a úspěšně vyvést mladé? Nedělají naopak nějakou nechtěnou neplechucool? SPCH

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 158.226 (?), 7.2.2018 12:31

Do konce prosince nám sezobali 10 kg slunečnice, nyní další pytel slunečnice 10kg už je skoro na dně, k tomu každý den dostanou 1 tvrdý rohlík, ovesné vločky (snězené asi 2kg), občas tukové koule (mák, ořechy, strouhanka, ptačí směs...). Létají k nám hlavně sýkorky, vrabci, 2 brhlíci a pár kosů, v neděli zavítal i strakapoud - toho ale nevidíme rádi, asi před 4 roky nám vykloval 3 díry do fasády. Brhlíci jsou naší podnájemníci už asi 20 let, mají hnízdo někde pod krajem střechy, 2x do roka vyvádějí mladé. Bydlíme na kraji lesa, na zahradě mám jednu hodně starou budku. Bývá pravidelně osídlená sýkorkami, letos dostali novou, starou asi už zlikvidujeme - nebo znovu opravíme a budou mít na zahradě dvě budky, aby si mohli vybrat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 135.233 (?), 7.2.2018 23:04

moze sa krmit suchym rohlikom? Ja mam strach, ze by som im mohol uskodit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Veselka10 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (362) - 38.22 (?), 8.2.2018 14:21

Různé ptactvo u nás vidím moc ráda, prostě mám ráda na zahradě živo smiley. Jednak si tu najdou zrní po slepicích a také jim přisypávám do krmítek různorodou směs pro ptactvo.

Létají sem sýkorci, kosáci, občas vrabčáci, také straka se tu občas objeví, někdy přilétne sojka a pak taky ptáci, které vůbec neznám.

Čekám se tu letos objeví hrdličky a holoubci, loni k nám lítali dost často smiley.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 208.57 (?), 8.2.2018 20:07

Já loni krmil kosa jablky a on(i) si pak... zřejmě z vděku... udělali hnízdo hnedle vedle rádia. Seděla pevně a vyvedli všechna ptáčata, i když jsme rádio používali...(zapínalo se tak 20cm od hnízda)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 138.47 (?), 9.2.2018 1:02

Krmíme sýkorky slunečnici a oni nám za to ožerou víno anebo meruňky, myslím očka na jaře.sad

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 157.239 (?), 9.2.2018 10:52

Sýkorky přednostně hledají živočišnou potravu-např.puklice, mšice, různé larvy, housenky... na révě, slivoních, meruňkách...enlightened. Že při jejich pohybu upadnou jednotky zmrzlých, nebo narašených pupenů, či si snad zpestří jídelníček nějakým pupencem a kvítkem je jistě pravda- mají však raději zajít hlady-oni ptáčci nebo dokonce jejich děticool?  Pokud jsou Vaše ovocnany v dobré kondici, tak mají nachystáno mnohonásobně víc květních základů, než je třeba na bohatou úrodu! Dále srdečně zdravím váženou p.Veselku, jen pokorně varuju před nebezpečím ptačí chřipky, která se může na drůbež kohokoliv přenést skrz kontakt s divočinou-krmivo raději předkládejte v ubikaci za plentou... SPCH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Veselka10 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (362) - 38.22 (?), 9.2.2018 21:50

I já Vás rovněž velice zdravím můj milý S.P.Chsmiley. Varujete správně. Zatím to děláme tak, že když hrozí rizko p.ch. tak preventivně uzavřemě výběhy a slípky po tu dobu nemají volný přístup na zahradu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 80.153 (?), 12.2.2018 16:04

Ja som si dala na okno 2 prepravky, nasypala slnecnicu a odvtedy mam kazdodenne kino zdarma. Sykorky mi kazde rano okolo 7:20 klopu na prepravky, ked nenachystam jedlo skor ako pridu. Chodi kopa sykoriek aj vrabcov a uz spolu celkom dobre vychadzaju:)

Priroda je zazrak a je uzasne, ked jej mozeme semtam pomoct.

ariadna30@azet.sk

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 80.187 (?), 6.11.2022 20:05

Taky mám teď kino skoro zdarma. Krmím sýkorky starými ořechy. Občas i straky a sojky. Vrabci to neobjevili.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika