Kohoutek



host - 25.89 (?)
5.4.2016 20:03

jsem ten přispívatel z 242,16 a musím uvést na pravou míru: Když chodím ke slepičkám v montérkách, ty se seběhnou a čekají co dostanou, kohout je svolá a jen z povzdálí pozoruje dění. Neútočí a je klidný. Jak si vezmu červenou bundu, hned skáče. Takže se mu tímto v duchu omlouvám a bunda zůstává v autě...

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 100.19 (?), 6.9.2015 7:53, zobrazeno: 11201x

Dobrý den, prosím Vás uměl by mi někdo poradit? Dneska když jsem šla čistit mladým kurník, tak 1 kohoutek se choval jako kdyby špatně viděl nebo mněl migrénu.Šel rovně a zničeho nič začal jít do strany, pak se zastavil celý se oklepal a šel najednou zase rovně a vše v pohodě, ale za chcvíli šel zase do strany. Co mám s ním dělat a jak mu pomoct? Čím to může být?   Žřát dostává co ostatní a do žrádla dávám směs pro kuřice, aby mněli vitamíny. Děkuji za rady.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Veselka10 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (362) - 34.48 (?), 6.9.2015 18:59

Osobní zkušenost s takovým stavem nemám, čili postupovala bych následovně... vnější prohlídka kohoutka, to jest jestli nemá parazity, stav těla jako takový, přítomnost cizích těles, výrůstků aj., reakce na světlo. Zkontrolování stavu ostatních obyvatel kurníku, samotného kurníku a přilehlého okolí a pokud bych nic neobvyklého nenašla od čeho by se dalo odvíjet řešení problému, dala kohoutka do přepravky a šupajdila na veterinu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 242.16 (?), 12.9.2015 22:35

Už 2x se mi stalo a je zvláštní, že ne u slepic, ale jenom u kohouků, že měli slepené upně zahnisané oči. Kapal jsem nějakými očními kapkami na zánět a vyléčili se. Zkontolujte tedy kohoutkovi oči. je mi to záhadou, z čeho by to mohli mít, z vlhka ne, podestýlku často měním. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 153.240 (?), 29.3.2016 21:13

Dobrý den, mě to kohoutek dělá když je poblíž slepička a nelíbí se mu, že mu nějam utíká jiným směrem než je celé hejno tak jí tímto způsobem dává najevo, že nemá utíkat. Z prvu jsem byla také vyděšena co mu je, myslela jsem, že asi brzo pojde když takhle neudrží rovnováhu, ale po pozorování jsem zjistila, že to nedělá jen tak. Slepičky máme už víc jak rok a kohoutka jsme pořídili až před dvěma měsíci. A že byli zvyklé bez něj běhat si jak se jim zachce - mají výběh 5km. tak se jim ted nechce moc poslouchat a on je z toho nervozní, protože jsme u lesa a jsou tu časté nálety dravců. On je radši má všechny pohromadě. Akorát mi ted začal skákat na děti, máme pětilété, tříleté a dvouleté tak je dost nebezpečný i když neklove, utočí pařátkama, ještě němá ani ostruhy. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 25.89 (?), 5.4.2016 20:03

jsem ten přispívatel z 242,16 a musím uvést na pravou míru: Když chodím ke slepičkám v montérkách, ty se seběhnou a čekají co dostanou, kohout je svolá a jen z povzdálí pozoruje dění. Neútočí a je klidný. Jak si vezmu červenou bundu, hned skáče. Takže se mu tímto v duchu omlouvám a bunda zůstává v autě...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Úprava vody magnetickým polem12:13
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?10:37
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika