Kohout - poranění nohy



pylorus - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (113) - 153.234 (?)
25.11.2014 13:35

Zdravím Veselko, zpráva z kohoutkem mě mrzí.

Na Vašem místě bych ovšem upozadil city a přidal více racionality. Stávající hejno pozorujte a začne-li se projevovat nákaza i u dalších kusů - hejno vybijte, utracené kusy zlikvidujte. Vydesinfikovat kurník a další chovatelské zázemí. několik měsíců počkat a začít s novým čistým chovem. 

Martin

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                  
pylorus - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (113) - 153.234 (?), 25.11.2014 13:35

Zdravím Veselko, zpráva z kohoutkem mě mrzí.

Na Vašem místě bych ovšem upozadil city a přidal více racionality. Stávající hejno pozorujte a začne-li se projevovat nákaza i u dalších kusů - hejno vybijte, utracené kusy zlikvidujte. Vydesinfikovat kurník a další chovatelské zázemí. několik měsíců počkat a začít s novým čistým chovem. 

Martin

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Veselka10 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (362) - 134.151 (?), 25.11.2014 17:08

To máte pravdu Martine, i když v mém případě to jde těžko, tak ale přeci jen rozum v takových skutečně zásadních věcech vede, to je jasné.

Nicméně k té nemoci, z toho co nám řekl veternář a shoduje se to i s tím co jsem si zjistila na internetu. Naše dospělé slepice jsou v zásadě mimo nebezpečí, riziko je by to bylo pro mladé.

Kurník samozřejmě udržujeme průběžně v čistotě a zhruba jednou měsíčně jej čistíme důkladně... bojím se totiž u zvířat různých nemocí, takže si zaneřáděný kurník vůbec nedovolím.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 69.72 (?), 28.11.2014 21:26

Veselko, tak to je mi opravdu moc líto.

Vakcínu sehnat leda přez nějakou drůbežárnu, když odchovávají jistě by se s nimi šlo dohodnout, že vám trochu nechají.

Jinak s s chovem se nebojte, pokud budete chtít rozšiřovat prostě koupíte kuřičky vakcinované, třeba z drůbežárny Hořešovice,, mám s nimi dobré zkušenosti,, a máte po starostech.

Já sehnala tedy moc šikovného veterináře, zabývá se právě drůbeží,  třeba by Vám pomohl,, ale je v Kralupech nad Vltavou a to máte tuším dost z ruky.

Nám zrovna Maranska tento týden snesla první čokoládová vajíčka, tak jsem v totální euforii, a každý den běhám do kurníku rovnou z práce, jako bych tam měla najít zlatý poklad :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 69.72 (?), 28.11.2014 21:36

od Maransky


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Veselka10 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (362) - 134.151 (?), 29.11.2014 17:01

Moc gratuluji ke krásným vejcímyessmiley a děkuji za účast a také rady.

Dnes jsem se s kohoutkem definitivně rozloučila, pochovali jsme ho na zahradě... Pro objasnění, uchovávala jsem ho venku v boxu, protože jsem řešila s jednou paní veterinářkou to riziko Markovi nemoci.

Doporučila mi jeho pitvu, ale dát ho někam a ještě by mi ho nevrátili, to jsem nechtěla a protože mě paní doktorka poučila co mám hledat, udělala jsem ji sama.

Výsledkem je, že "naštěstí" Markovu nemoc neměl!

Ovšem bohužel vůbec netuším proč mu nohy ochrnuly, protože podle ohledání byl fyzicky dokonale zdráv.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 69.72 (?), 29.11.2014 20:07

Dobrý den Veselko,

a děkuji za gratulace :-)

obdivuji Vás, ještě sama dělat pitvu.indecision jste moc statečná,...já si to ani nedokážu představit. Každopádně dokážu si představit tu velkou úlevu, když zjistíte, že takovou nemoc hejno nemá. A ještě větší bezmoc a zmatek, když nevíte co mu bylo.

Já už bych se tím asi netrápila, mohla to být nějaká genetická vada,, kdo ví. Každpádně bych se asi bála si vzít zvíře od téhož chovatele.  Udělala jste co se dalo, a mám dojem i nedalo.smiley Časem si pořídíte nového kohoutka. Škoda my měli před časem jednoho co jsme mu hledali domov a byl báječný.

Na jaře bychom chtěli líhnout vlastní kuřátka.. tak pokud do té doby žádného nebude mít, a nám se podaří odchov... tak Vám toho nejkrásnějšího a nejhodnějšího moc ráda dám.

Držím palce, ať máte s hejnem už jenom samou radost.

Milena

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Veselka10 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (362) - 134.151 (?), 2.12.2014 14:27

Mileno, děkuji. Nejsem statečná, jen to prostě bylo třeba a bylo to v mých možnostech. Navíc musím přiznat, že díky akorát chladnému počasí byl kohoutek velmi dobře zchlazený a zachovalý.

Beru to tak, že to zkrátka už nezjistím proč, ale vím co mu nebylo, což také není špatné zjištění.

Opravdu moc Vám děkuji za nabídkusmiley. Kohoutka rozhodně chceme a tak pokud ho do té doby ještě nebudeme mít, ráda ji přijmuyes. Jste moc hodná, děkuji.

I já Vám přeji spoustu radostí, zdravé hejno a samá pěkná vajíčka.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 69.72 (?), 3.1.2015 21:00

tak přikládám další foto snůšky našich maranských holek, je to sranda každý den číháme jak bude vejce zbarvené dnes.. a musím je pochválit ani ty velké mrazy v uplynulém týdnu je ve snášce vůbec neovlivnily


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Veselka10 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (362) - 134.151 (?), 4.1.2015 1:31

To je prostě nádherasmileyyes. Tiše závidímcheeky.

Ne, naše holky jsou také šikulky. Ve snůšce jich je 10 a devět vajíček je každý den. Růžovka, všechny tři dominantky i všechny tři bílé vlašky plní na sto procent, akorát kropenky se po jedné střídají. Takže se snůškou jsem maximálně spokojená.

Nicméně až budu uvažovat o dalších nosnicích, Maransky už mi snad konečně vyjdou. Ty hnědé vejce jsou skvělé.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 69.72 (?), 4.1.2015 14:32

to máte také šilkulky,, ono je hodně znát kvalitní krmení a teplý kurníček.:a Vaše péče

Nicméně Maransky nenesou každý den nejsou to přeci jen hybridky,, většinou je od každé tak 5 -7 vajec do týdne,,..

Nicméně my si je pořizovali právě kvůli barvě vajec a zatím si to tedy užíváme, hlavně malý tam lítá a těší se na to jaké dnes zase bude. Navíc já si je zamilovala právě kvůli tomu, že jsou povahově takové přítulné. Jak v henjnu tak k lidem.  A prostě se mi líbí, vypadají jak velká slepice našroubovaná na chlupatý podvozek,, aspoň mě to tak přijde,, mají krásné huňaté "kalhoty" vypadají prostě nádherně.

Kropenky budou nést asi jako Šumavanky,, původně jsem podle popisu z tohodle plemene byla nadšená, ale te´d mi až tak jako takový zázrak nepřijdou. A i mrazy a vítr mi přijde že právě Maransky snad ani nezaznanaly. Takže zatím Maransky asi moje srdcová záležitost a taky Vlašky,,... pokusím se je nějak vyfotit a dát fotečky


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika