Kohout a co teď?



host - 25.89 (?)
26.3.2016 20:26

Taky mám takového krasavce. A dnes mi dvakrát skočil na záda. Zítra koupím lahev vína a bude..

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
Veselka10 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (362) - 134.151 (?), 17.6.2015 13:26

Nevím no, nějak si myslím, že ten problém nejsou kohouti.

Jak už psal S.P.Ch, co se týká podmínek jako je výběh, popeliště atd., můžou být problém i například breberky jako třeba čmelíci, všenky aj. a znovu říkám, že málo slepic taky může být problém a to i zmíněných min. 12.

Moje babička měla poměrně velké hospodářství a co si vzpomínám, tak měla vždy okolo 40-50 slepic, dva kohouty a nikdy s nimi neměla problém i přestože byli dva na hejno. Dokonce se tam průběžně občas vyskytl nějaký který byl spíš víc přítulnýsmiley .

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 157.239 (?), 17.6.2015 15:07

A teď tu o Červené Karkulce... Mnohý dospělý-aby uchránil dětičky před traumatem- okecal nad talířem s masitým pokrmem skon toho donedávna milého kuřete slovy-víš, on jak vyrostl, tak začal být móóóc zlý, tak musel na pekáč-a my jim to žrali-obrazně i doslovawink. Takže ten JEDEN měl určitě 12 partnerek-a co ti VŠICHNI další? Těm to vlezlo do palice a dělali kotrmelcecheeky...I kdyby byl výběh ještě větší, kohout ho bude vždy považovat za své+slepičí teritorium! Chceme-li si pomoci od zde řešeného problému-společně s nabízenými postupy je vhodné mít kohouty dva, tři..., žádného, nebo-a to především, mysleme alespoň trošku jako kursmiley. S.P.,Ch.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 54.2 (?), 19.9.2015 23:43

Dobrý den, zvyšováním poštu slepic v hejnu jeho povahu nezmněníte. Jestli Vám nebo komukoliv v rodině kohout nabíhá na nohy, vyléčí ho jedině sekyrka. To je jako beran. Jak začne trkat, už ho to nikdo neodnaučí, jedině pistol mezi oči. 

A nebo mu tam pořiďte na "hraní" šámo a bude taky brzy klid.   :-) 

aseel fight

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 251.83 (?), 20.9.2015 12:15

Souhlasím. Útočícího kohouta velmi málokdy odnaučíte, aby tak nečinil. Počet slepic v hejnu s tím nemá nic společného.  Kohout je buď kliďas, který se zaobírá vlastním hejnem, nebo mrcha lidi napadající. A speciálně kohouti vlašek dokážou být takové potvory, že jiná možnost než polívka, aby byl klid a třeba nepřišlo nějaké dítě k úrazu, neexistuje. 

Už několikrát se nám potvrdilo, že naprosto stejný počet slepic včetně odstatních podmínek chovu nemá žádný vážný vztah k tomu, jak se kohout chová. Jeden kohout útočí, jiný (jiné plemeno)  ani náznakem - je klid.

Zkrátka a dobře - útočící povahu kohouta vůči lidem z něj "nevytřískáte".  Nejjistější je vyměnit kohouta.

P.S. V níže uvedeném odkaze najdete největší bojovníky, s jakými jsme se kdy setkali :-) Škoda, jinak jsou moc pěkní.

Vlaška rodobarvá šedoprsá

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Oxalistriangularis - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (578) - 35.112 (?), 21.10.2015 20:34

Tak už asi vím důvod, proč mi ten můj kohoutek zaútočil na nohy. Vypozorovala jsem, že slepičky, když jdu po dvoře, nebo na zahradu, tak se ke mě sbíhají, neb občas jim nosím nějaké zbytky z kuchyně i mimo dobu jejich pravidelného krmení. Samozřejmě že za hejnem přimašíruje i kohoutek, který tuhle okamžitou pozornost slepic ke mě zřejmě nese velice nelibě. Bohužel jsem je naučila i na to, že když přijedu odněkud autem, hned za vraty jim na kousíčky nalámu pár rohlíků. Slepice si to tak dobře pamatují, že jak uslyší moje auto za vraty, ženou se ke mě. Koště sebou proto vozím dokonce i v autě. Zaútočil už několikrát, i když jsem to koště měla u sebe, naštěstí tam byli i moji dva psi, kteří mu důkladně provětrali pérka. Od té doby je poměrně klid, psi jsou vždy se mnou, koště ale pro jistotu taky. 

A tohle je ten nezbeda smiley.



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 25.89 (?), 26.3.2016 20:26

Taky mám takového krasavce. A dnes mi dvakrát skočil na záda. Zítra koupím lahev vína a bude..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 103.6 (?), 8.4.2016 14:11
Take mame takoveho zmetka 😂 Jen slysi me nebo deti uz susti. Chodi tam jen manzel. Uz nekolikrat na nej zautocil, dostal par ran cim-koli co bylo po ruce a uz si nedovoluje. I kdyz kazde 2-3 mesice to zkusi, ale manzel se ho neboji 👍
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Veselka10 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (362) - 23.217 (?), 8.4.2016 14:34

Jasně, kohout je zmetekfrown.  Ach jo. 

Minulý týden jsem tu měla také podobný zážitek. Náš hodný kohout (nejmladší ze čtyř) je pouze zvědavý a společenský, přijde, poskakuje okolo a to je vše. Ovšem přišla k nám slečna, došla kousek na zahradu, Koza hned k ní a už jsem slyšela ten řev, ať jí nechá být a holka zdrhala a že sem nejde protože se bojí. Stála za plotem, pos... á až za ušima, ovšem ne z našeho kohouta, alébrž ze svého strachu.

Je zajímavé, že nikdy nikdo neměl a nemá s našimi kohouty problém, všichni lidé chodí na zahradu bez problémů, až na tu slečnu no, Je dost smutné házet vlastní nedostatky na zvířata.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 92.254 (?), 8.4.2016 17:28
Kohout je takovy od te doby co ho mame. Tezko to bude nas nedostatek!!!
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Veselka10 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (362) - 23.217 (?), 8.4.2016 19:14

Ach tak. Když je pro vás bití zvířete normální, je asi pochopitelné, že to tak vnímáte.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Úprava vody magnetickým polem12:13
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?10:37
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika