Kačenky



host - 140.163 (?)
23.6.2012 6:47

To se neprovádí plošně ani preventivně, ale jen v případě, že je podjazyčná žláza zanícená. Postižený jedinec by obtížně přijímal potravu. Při dobré zoohygieně v chovu se toto onemocnění vyskytuje minimálně.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Alenica - (21) - 16.74 (?), 8.6.2012 8:39, zobrazeno: 40431x

Koupila jsem si poprvé malé kačenky, asi týden staré, vůbec nevím čím to krmit (koupila jsem pro ně směs) a teď nevím kdy přidávat bramboru, kopřivy atd. Kdy je mohu dát ven na zahradu, zatím je mám v garáži v krabici a pořád jim svítím. A hlavně jak často to krmit. Když jim tam dám vodu, tak to rozžrundají a miska je zase prázdná, to se zase bojím, aby nebyly moc mokré a nenachladily se. Nikde na portále jsem zatím žádné rady nenašla. Koupila jsem si knížku pro chovatele, ale to, co chci vědět tam není, prostě základní věci. Poraďte někdo, prosím a nesmějte se.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 140.163 (?), 8.6.2012 9:48

Rozhodně se smát nebudu, je to spíše k pláči. Než si pořídím jakékoliv zvíře, tak se vždy nejdřív informuji, jak o něj pečovat, ať už u zkušeného chovatele nebo nastuduji z literatury. Kachňata můžete z počátku krmit samotnou směsí, jsou vysoce náročná na obsah bílkovin.Můžete ji lehce navlhčit a promíchat, ale jen tak, aby neprášila, pořád se musí sypat. U týden starých už můžete začít přidávat na hrubo strouhaný vařený brambor, který suchou směsí obalíte. Při dostatečném obsahu bílkovin v kmné dávce z počátku kachňata velmi rychle rostou. Postupně můžete ubírat směs a nahražovat šroty, do toho mícháte mačkané nebo strouhané brambory a nakrouhané kopřivy, může být i mladá vojtěška. Napájení kachen je nutno řešit napáječkou, nejlépe klobukovou, kde do okolní misky se vloží oblázky tak, aby se ve vodě nemohly cachtat. Nutný je dostatečný prostor, nebo napáječka umístěna na roštu. Ve slunných dnech můžou být venku, v případě deště, chladu a větru malá kachňata do chráněného prostoru, cca do 14 dnů stáří i s tepelným zdrojem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Alenica - (21) - 16.74 (?), 8.6.2012 21:40

Děkuji moc, takhle nějak to dělám, to víte, že jsem to měla nastudované, celou zimu jsem si něco o nich četla, ale v praxi je to trochu jiné. Takže 14 denní kačky, když bude sluníčko mohou již ven, že?  Mám je už 5 dní a dobrý, chodím za nimi každé 2 hodiny a dávám a kontroluji, aby vše měly..  Snad to zvládnu, až budou větší, z toho strach už nemám. Zvládla jsem už králíčky i slepice i když jsem celý život žila ve městě a k tomuto jsem měla moc, moc daleko. Člověk se naučí všechno.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Alenica - (21) - 16.74 (?), 22.6.2012 22:13

Tak se Vám musím pochlubit, včera mně zde jedna paní ukazovala, jak se řežou jazyky, jeden mě ukázala a já jsem ostatní dělala sama. Viíte, tohle jsem ale nikde nečetla a nikdy jsem to neslyšela, že se kačenám řežou jazyky a vyndává se ven hnis, musí se to natřít ještě sádlem a že prý je to jako angína. A kačeny, když se nim to neudělá mohou dokonce i scipnout a nebo napadají na nohy. Nechci to zakřiknout, ale zatím se daří, rostou jak z vody.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 233.122 (?), 22.6.2012 23:10

Dobrý den, měla bych dotaz.Dostali jsme malé kachničky.Jsou z jedné snůšky, ale dvě jsou pořád malé i když čiperné a tři minimálně třikrát větší.Jsou staré dva týdny, krmíme je matvrdo vařeným vejcem, posekanou kopřivou a strouhankou. Vnoci je dještě dáváme do krabice do kotelny, přes den jsou ve výběhu, kde mají potravu vodu a písek. Jsou na trávě na slunci s možností úkrytu ve stínu.Děkuji za odpověď.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 140.163 (?), 23.6.2012 6:47

To se neprovádí plošně ani preventivně, ale jen v případě, že je podjazyčná žláza zanícená. Postižený jedinec by obtížně přijímal potravu. Při dobré zoohygieně v chovu se toto onemocnění vyskytuje minimálně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Alenica - (21) - 16.74 (?), 2.9.2012 8:39

Tak už jsem dávám poslední dotaz,  jak poznáte, že kačena je na zabití, jak mají být staré? Ty moje mají 93 dnů, jsou moc pěkné, velké a křídla se už některým začínají křížit (někde jsem četla,  že musí být zkřížená). Včera jsme jednu kačenu zabili na zkoušku a měla 2,30 kg čisté váhy, tak dnes bude pochoutka. Přikládám foto.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 140.163 (?), 2.9.2012 14:08

U kachen je dobré sledovat stav vývinu peří, zda zrovna nezačínají ve velké míře podrůstat. U čínských kachen je pak lépe s porážkou počkat, až se peří vyvine, jinak pak při čištění takové kachny od podrostů je to práce na několik hodin a stejně se to pořádně nedá. Na zdraví vás to nepoškodí, ale když pak z trouby vyndáte místo kachny ježka, někdo nato může divně koukat...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika