Kačena čínská



host - 124.30 (?)
10.10.2013 8:21

děkuji za radu, a ještě bych se zeptala jak je to v zimě s vodou?U nás jsou mrazy poměrně velké a tak nevím jak to zařídit, aby tu vodu měli. Nebo to vydrží?Není třeba nějaký přípravek, který se do té vody dává aby nebyla zmrzlá na kost? Děkuji

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 124.30 (?), 5.9.2013 10:29, zobrazeno: 20234x

Chtěla bych začít chovat kačeny čínské, o kterých jsem slyšela, že mají vynikající maso, jsou dobré matky a přezimují i venku, aniž by byly někde ve chlévě.Mohl by mi někdo popsat co a jak? Má být kačena nějak zvlášť ohraničená kvůli snášce nebo může být dohromady s kačerem? A opravdu mi vydrží i mrazy kolem -15°C? Děkuji za odpověď

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 193.80 (?), 2.10.2013 8:23

Máme je celý rok venku, mají ve výběhu nezateplenou "psí" boudu, kam je hlavně přes léto (kvůli kunám) přes noc zavírám. Jinak do domečku sami nechodí. Na jaře boudu rozdělím na dvě poloviny deskou (má vchody ze dvou stran) a každá kačka sedí v jedné půlce. Kačer je ve výběhu stále s nimi, jen když vyvedou káčata, ho pro jistotu odděluji jinam do jiného výběhu s husami atd. Z malých výběhů je ale přes den pouštím do zahrady všechny dohromady i kachny s kachňaty. Maso je opravdu dobré, netučné. Letos nám jedna kačenka vyvedla 15 a 20 kačenek a druhá vyseděla dokonce 3 várky (třetí se líhne teď).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 124.30 (?), 10.10.2013 8:21

děkuji za radu, a ještě bych se zeptala jak je to v zimě s vodou?U nás jsou mrazy poměrně velké a tak nevím jak to zařídit, aby tu vodu měli. Nebo to vydrží?Není třeba nějaký přípravek, který se do té vody dává aby nebyla zmrzlá na kost? Děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 193.80 (?), 16.10.2013 11:15

už minulý týden jsem je přestala na noc zavírat. Pokud se neozve kuna, celou zimu budou volně puštěné a mít otevřené domečky. Vodu dávám v kyblíku (ten menší černý stavební). Jeden plný kýbl (pro 2 husy a 3 pižmovky) ráno a odpoledne doplním. Pokud jim voda zamrzne, čekají do rána. Přes den se v tom ráchají tak to nemá moc šancí zamrznout, pokud není -20. Ze začátku jsem to hrozně řešila, nosila teplou vodu, aby hned nemrzla, ale člověk aby se pak rozkrájel. Večer si na ráno nachystám kyblík s vodou a ráno jim ho tam jenom šoupnu. Když nemrzne, mají vodu v plastových vaničkách (pískovištích).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Úprava vody magnetickým polem12:13
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?10:37
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika