Jak na kunovite selmy? zerou vajicka i slepice



host - 175.130 (?)
21.6.2013 21:43

Dobrý večer. Když jsem se v práci o svačině zmínil, že se nám do domečku nasěhovala kuna všichni rázem zmlkli. Potom mi jedem spoupracovník podal ruku a vyslovil upřímnou soustrast. Jo, kuna v domě je opravdové neštěstí!!  Věděl o čem je řeč. Dneska to vím také. Zdeněk  

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                     
kreketuse - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (464) - 156.17 (?), 21.6.2013 16:31

Tak znamy ma v praxi overeno, ze vypudil kunu z pudy lidskou močí. Staci nacurat do nekolik sklenic a nechat to stat na pude.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 133.163 (?), 21.6.2013 12:03
"Tunelový sklopec je asi nejlepší možnost. Doporučuji jej ale umístit do míst, kam se nedostane kočka, jinak bude 100%-tním úlovkem právě ona" Tak to je pro mne zajímavý poznatek, a když se náhodou chytne kuna tak ji vypustím do přírody. ;o))))
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 44.75 (?), 21.6.2013 13:06

Já jsem totiž přírodomilec. blush

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 81.42 (?), 21.6.2013 18:57

Jak na kunovité šelmy? Žerou vajíčkai slepice.

Bylo tohol už napsáno dost ale chceteli se opravdu kun zbavit, budete muset postupovat tvdě. Gumové rukavice vyvařené v březovém listí, železa vyvařená v tomtéž, návnada šušené švestky-cestička a poslední na stoleček želez. Pozor! železa je třeba řádně přikotvit, nebo je Vám kuna odnese. Toto je zaručená metoda, která mě nikdy neselhala. Další a poslední je výstřel z brokovnice do kuního hnízda. A ještě na závěr- kuna nikdy neloupí v okolí svého hnízda. zkuste se s ní domluvit, aby se k Vám přestěhovala a máte klid. Zato sousedi budou na mrtvici. Jak správně poznamenal pan Wimpi-Kuna je vysoce inteligentní tvor.

Wendy

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 175.130 (?), 21.6.2013 21:43

Dobrý večer. Když jsem se v práci o svačině zmínil, že se nám do domečku nasěhovala kuna všichni rázem zmlkli. Potom mi jedem spoupracovník podal ruku a vyslovil upřímnou soustrast. Jo, kuna v domě je opravdové neštěstí!!  Věděl o čem je řeč. Dneska to vím také. Zdeněk  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 120.116 (?), 22.6.2013 9:55

Dobrý den.Nevěšte hlavu, příteli.Kuna je sice velmi inteligentní, ale bohužel k její smůle i velmi lekavá.Zkrátka vyžaduje pro svou práci klid.Stačí ji párkrát vylekat a už k Vám nepřijde.Osvědčený způsob je instalace pohybového čidla do návštěvního prostoru kuny, spojeného s výkonnějším halogenem.Dáma příhopsá a prásk! Z milého přítmí se ocitne ve světle reflektoru.Pokud u Vás nemá děcka, tak se víc než třikráte nevrátí.V opačném případě si je co nejdřív přemístí k někomu tolerantnějšímu.

Způsobů, jak vyhnat kunu, je několik.Například rozmístit trus větších šelem, nejlépe tygří, ale dobrý je i od větších psů.Čerstvý a doplňovat.

Jak říkám, hlavně nevěšte hlavu, kuna je milé zvířátko. Juda

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 159.151 (?), 5.4.2016 21:38
Kdysi mi někdo poradil at dam do kurníku trus fretky že jsou to příbuzné potvory a na teritorium jiné kunovite šelmy nepudou. Zabralo to a pak když nám umřel Ferda tak sem si od známého sehnal kůži z lasičky a už mam 5 let pokoj
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 157.239 (?), 6.4.2016 11:38

Asi máte spíš kliku-štěstí. Jinak radím ucpat každou škvírku do kurníka, ještě lépe chovat drůbež ve voliérách... S.P.,Ch.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 227.97 (?), 7.4.2016 10:45

Kuna je inteligentní a velice drzá. V novém domku se dostala nad naši ložnici, která je v podkroví. Vykousala izolaci a hnízdila. Slepice nemáme, ale nauvěřitelně rušila náš noční klid. Po neúspěšných pokusech ji nějak zapudit, bylo nutné rozebrat střechu, dát novou izolaci a kvalitní mřížku, aby se opět do izolace nedostala. Nikomu nepřeju ten noční souboj, kdy mě rozepsalého vytáčela k zuřivosti a ona si s klidem chodila po střeše a já jsem pobíhal okolo domu v pyžamu a se vzduchovkou.  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 240.122 (?), 17.4.2016 6:12

Nám taky ničila izolaci ve střeše. Lovit chodit jinam, slepic ani vajec si nevšímala. Do rekonstrukce střechy kvůli kuně se nám nechtělo, nějaké plašení taky nezabíralo. Nakonec jsme jí dávali "Liquid bag aroma" - jsou to požerové sáčky s ovocnou vůní. Kuně chutnaly od prvního dne a kočky to nežraly. Po týdnu odešla zdechnout někam do lesa a máme klid. Pěkné zvířátko, ale starostí jsme s ní měli plno.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika