Chov těžkých a lehkých plemen společně



host - 202.162 (?)
8.5.2019 8:59

Dobrý den, děkuji za reakci.

přikládám foto kurníku z dnešního rána. Udělal jsem těm těžkých slepicíc takovou "mini kladinu", zatím na ní nelezou, ani nevím, zda budou. Na hřad totiž nechtějí vylítnout, ani na to nejnižší bidlo, ke kterému by se dali dostat po schůdkách do snážkových hnízd.

Dnes jim ještě udělám snážkové místo na zemi, protože tyhle těžký si neumím představit, že polezou po schůdkách nahoru.

Ještě jednou děkuji za reakci. Tak uvidíme postupem času, hlavně mi šlo o to jídlo, aby neodháněly ty lehčí slepice.


Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 202.162 (?), 3.5.2019 12:52, zobrazeno: 6588x

Dobrý den, jsem začínající chovatel. Nedávno jsem pořídil 8 slepic Dominant plus kohouta (minorka). Vše je ok, slepice jsou ještě mladé, ale už jim roste hřebínek, krásně se naučili chodit do kurníku na noc, spí na hředech.

Pak jsem dostal 3 slepice, evidentně také mladé, nicméně už začínají nést. Ovšem jsou to těžká plemena, takže spí na podlaze kurníku u dveří (ačkoliv už je mám měsíc, takže by to nemělo být nerozkoukáním), nechtějí vyskočit ani na to nejnižší prknu a hlavně odhánějí ty lehké od žrádla, takže tyhle tři buchty vyžerou 75 % krmení a zbytek pak nějak vyzobou ty lehké. Sypu ted krmení na čtyři různá místa po výběhu, aby se ty těžké rozdělily a aspon něco se dostalo na ty menší.

Chci se zeptat, existuje nějaká šance, že třeba po čase zafunguje kohout (který je také ještě mladý, ještě nemá ani ostruhy), který je nějak srovná, nebo že si na sebe nějak zvyknou? Nebo budu muset nadále krmení sypat různě po výběhu (nechce se mi z důvodu rizika možných nemocí apod.), popřípadě se těch těžkých zbavit?

Moc děkuji za zkušenosti a rady.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 157.239 (?), 4.5.2019 11:25

Tak prozatím jste situaci vyřešil dobře, časem si lehčí slepice+dospělý kohout vybojují více místa na slunci. Neuvedl jste rozměry- velikost kurníku ani mechanismus, možnost náběhu na hřad, na bidla-lze se na ně dostat jen vyskočením? Pro nové a také těžší ptáky je vhodné vyrobit, umístit např.širší prkno s mírným spádem-tak, aby tito mohli pohodlně a bezpečně nahoru a dolů. SPCH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 202.162 (?), 8.5.2019 8:59

Dobrý den, děkuji za reakci.

přikládám foto kurníku z dnešního rána. Udělal jsem těm těžkých slepicíc takovou "mini kladinu", zatím na ní nelezou, ani nevím, zda budou. Na hřad totiž nechtějí vylítnout, ani na to nejnižší bidlo, ke kterému by se dali dostat po schůdkách do snážkových hnízd.

Dnes jim ještě udělám snážkové místo na zemi, protože tyhle těžký si neumím představit, že polezou po schůdkách nahoru.

Ještě jednou děkuji za reakci. Tak uvidíme postupem času, hlavně mi šlo o to jídlo, aby neodháněly ty lehčí slepice.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 185.138 (?), 11.5.2019 20:35

Když slepice skáče, balancuje křídly. Divím se, že v tom omezeném prostoru vyleze nahoru těch 8, natož 11. U mne si 3 dominantní zabraly hřad délky 1,2m a zbylé tři nocují venku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 202.162 (?), 24.5.2019 11:52

Děkuji za ŕeakci. Myslim si, že v omezeném prostoru to není. Všechny slepice vyskáčou na nejvyšší hřad, na nižším hřadu spí maximálně dvě slepice, jinak další trámky jsou neobsazené. Nevšiml jsem si, že by měly problém, že nemají rozmach v křídlech. Ty těžké se ani nesnaží na nejnižší vyskočit. Rovnou si jdou lehnout ke dveřím.

Kurník využívám čistě jenom k přespání a snůžce. Mají automatické otevírání dveří na světlo, které ustí do celkem velkého travnatého výběhu, kde je i krmím. Před setměním, než se dvířka zavřou, tak jsou již všechny v kurníku, lehké na hřadech, těžké na zemi => s tím už jsem smířený, jen mi vadí, že někdy spí na trusu (obava z nemoci).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 157.239 (?), 25.5.2019 9:42

Náběh na hřad není ok, úhel hřadu je příliš strmý. Vaše těžké slepice-nejsou to spíš výkrmový brojleři? A ty lehké to s přibývajícím věkem budou mít složitější. Aby ty na podlaze nocující nespaly na trusu lehčích, dejte mezi ně nějaké prkno-tzn.trusný stolec, více podestelte. Že mají slípky velký výběh je fajn, ale spací prostory-jejich funkční výbava je neméně důležité. SPCH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika