Chov krocanov



host - 226.182 (?)
13.10.2014 17:07

Dobrý den, koupil jsem letos jen krocany bílé širokoprsé,6 kousků.Neuhynul ani jeden.Jsou náchylní pokud nejsou ještě pořádně opeřeni.Dávat pozor aby nezmokli.Já je zavíral pořád, když hodně pršelo.Granule jsem dával jen na noc.Přes den zobali trávu(rádi se pasou).Dával jsem jim rozmočený chleba, brambory,zbytky z kuchyně a šrot.Váha byla od 23 do 25 kilo živé váhy.Na další rok zas beru jen krocany.Jsem s nima velice spokojen.Atˇ se Vám daří, rpstylle@seznam.cz

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 234.149 (?), 21.2.2013 12:41, zobrazeno: 23649x

Přeji pekny den. Chci se zeptat jestli mě někdo zkušenosti z chovem krocanů letos chci začít z chovem krocanů ale nemam s tím skusenosti a dale řeším otázku zda mám koupit samých samců aneb i nějakou samičku.  Mam zajem chovat bílych širokoprsych kronacu. Dekuji. smiley


Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 92.42 (?), 21.2.2013 17:56

Krocany jsme chovali zatím dva roky-letos do toho půjdeme zase.Měli jsme je ve výběhu se slepicemi.Nikdy žádný neuhynul, vždy jsme měli 17ks-většinou půl, napůl.Krocan-krůta.Dávali jsme jim trávu, pšenici,namočené pečivo.Ani šrot, ani kopřivy ani žádné vitamíny... Sem tam trošku octa do vody.Krůty byly vždy zdravé.Jen než vyrostly, zavírali jsme je, když pršelo-i 5krát denně a celou dobu chovu i na noc.Krůty pravidelně nosily vejce.Zabíjeli jsme většinou v září a měly v průměru14- 17kg.Maso je to super.Podle mne patří krůty k lechce chované drůbeži.Žádné velké přípravy.Je to celkem hloupý pták, vždy se musely zahánět-nikdy se samy neschovaly, když pršelo!!!Krůtata kupujeme vždy koncem dubna-prodejce jezdí přímo k nám do obce.Já chci letos začít s chovem králíku, to se mi už zdá složitější.Zdraví Václav

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
janko5.5 - (37) - 234.149 (?), 21.2.2013 18:51

Ja chcem tohto roku po prvy krat chovať morky mam zaujem o 3 moriakov mam byvali kurnik o velkosti asi 1,5 na 1,5m a na vyšku 1,7 m neviem či su to dobre rozmery pre ubytovanie moriakov. A v zadu za domom mame asi tak 70 m2 pozemok zatravneny tak jim tam urobim nejaky vybeh ale neviem ak by mal byť velky neporadite mi?? + im dam aj nejaku strechu na vrch aby nezmoklismiley  dufam že mi nezdochnu hned po kupe a že z nich vychovam pooriadne morky čital som že po kupe im treba davať krmivo a pomaličky pridavať svoju stravu je to pravda?? ešte ma moriak nejake naroky čo potrebuje??

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 226.182 (?), 25.7.2013 21:11

Dobrý den, četl jsem Váš příspěvek a zdá se my že o chovu krůt víte.Měl bych na Vás dotaz.Postavil jsem krůtník a v sobotu k nám přijedou prodejci krůt.Chtěl bych si 3 krůty koupit na zkoušku.Váha krůt'at bude cca 3-3,5 kg.Bylo my řečeno že krmí krmnou směsí KR3.Můžu je vypustit do výběhu na trávu?Co jim mám dávat když je na noc zavřu do krůtníku.Mám krmit čím krmil prodejce (KR3).Děkuji za každou radu.S pozdravem Radek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 234.150 (?), 1.8.2013 19:56

Ja ked som si kupil krocany tak som im urobil taky oplotok zo zajačieho pletica a na vrch som im dal plechy keby nahodou pršalo. Zo začiatku som si kupil krmnu zmes KR2 pre moriaky take granulky a toto som im daval. A hlavne musia mať vodu. A posupne som im začal davať aj obilie jačmen a šrot. A asi po 1 mesiaci mi už žrali všetko po kupeni a dovezeni domov boli taky smutni nejedli nič ale po tyždni sa rozjedli. Kupil som ich 27.4.2013 a do dnešneho dna už maju cca 18kg.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 63.99 (?), 10.10.2014 15:46

Dobrý den, mluvíte tady o těch velkých brojlerových krůtách? Tento rok sme si pořídili černobílé krůty, tzvn pastevecké. Porážkovou váhu by měli mít cca 6-8kg. Zkmíme šrotem, brambory atd. Příští rok jsme plánovali koupit bílé brojlerové. Byly mi ale vymlouvány, že pokud se nebudou krmit pouze granulemi, tak nenarostou a je větší úhyn. Jěště dávám radu kterou mi poradil pán v líhni. I u 1 denních krůťat by se mělo docela dobře dát poznat pohlaví, pokud budete chtít krocany, vybírejte kuřata s větší hlavou, já měla z 5 krůťat 4 krocany.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 226.182 (?), 13.10.2014 17:07

Dobrý den, koupil jsem letos jen krocany bílé širokoprsé,6 kousků.Neuhynul ani jeden.Jsou náchylní pokud nejsou ještě pořádně opeřeni.Dávat pozor aby nezmokli.Já je zavíral pořád, když hodně pršelo.Granule jsem dával jen na noc.Přes den zobali trávu(rádi se pasou).Dával jsem jim rozmočený chleba, brambory,zbytky z kuchyně a šrot.Váha byla od 23 do 25 kilo živé váhy.Na další rok zas beru jen krocany.Jsem s nima velice spokojen.Atˇ se Vám daří, rpstylle@seznam.cz

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika