zimolez kamčatský - konec



host - 50.2 (?)
17.6.2012 16:18

Právě jsem řešila, co se zimolezem kamčatským, který mám již 5.-6. rok a úroda nic moc. Lenča

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
         
host - 18.164 (?), 6.6.2009 21:00

Vskutku dobré odrůdy je dost těžko k sehnání jinak já bych některé keře jejichž ovoce stojí za málo skutečně vyhodil, ale hledal bych a pořídil si novější odrůdy.Nežli budou běžné může ještě pár let trvat.To je škoda. Já je přihlašoval do státních zkoušek už 1986ale byly mi zamítnuty.Od té doby už je berou ale postup je pomalý, spíše ted je potřeba rozmnožit ruské vyzkoušené, které už tady jsou.Už je mají i in vitro, tak jen víc.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 149.219 (?), 17.6.2012 14:55

Príspevky niektorých z Vás vyplývajú z neznalosti a mnohí budú ľutovať, že to ešte vo svojej záhradke nemajú. Niektorí z Vás sa rozhodli dokonca likvidovať tieto kríky. Toto je obrovská chyba! Naopak, mali by ste pristúpiť k zakúpeniu ďalších odrôd a vysadiť ich na slnečné stanovištie. Ide totiž o to, že ak je množstvo rôzných odrôd, tak dôjde k dobrému opeleniu a samozrejme ide aj o stabilnú zimu, ktorá keď nieje, tak tieto kríky predčasne vyrašia - napr. v januári a je veľká pravdepodobnosť, že následne pri -20 oC púčiky omrznú. To, ale neplatí v jarnom období, kedy kvety zvládnu aj -8 oC. Dobre dozreté plody majú chuť, čierných lesných čerešní s prichuťou jahod a černíc. Sú vynikajúce a popučené s cukrom uvoľňujú jahodovú arómu. Dokonca predčia svojou chuťou jahody. 

V mojej rodine už nemáme až takú chuť na jahody, lebo už 2 týždne pred jahodami máme plno kamčatiek.

odroda WOJTEK
odroda WOJTEK
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 50.2 (?), 17.6.2012 16:18

Právě jsem řešila, co se zimolezem kamčatským, který mám již 5.-6. rok a úroda nic moc. Lenča

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 255.24 (?), 17.6.2012 17:58

... no to možná bude ten klíč - studenější oblast - proč se někomu daří a někomu ne. Pochází z oblasti studené s krátkým vegetačním obdobím.

R.T.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 149.219 (?), 17.6.2012 23:23

Stabilná zima je naozaj veľmi dôležitá pre dobrú úrodu, no je to iba jeden z mnohých faktorov, ktoré vplývajú na úrodnosť. Já som zo severovýchodu Slovenska - 280 m n.m. Nedá sa povedať, že tu neboli niektoré roky v zime teplotné výkyvy, no ak netrvajú príliš dlho, tak to kamčatkám až tak nevadí. 

Ide hlavne aj o kvalitné opelenie a teda o viacej odrôd, potom výsadba silných sadeníc do dobre prepracovanej a vyhnojenej zemniny na slnečné - najlepšie od vetrov chránené stanovištie a počiatočný rez.

Teda ak majú rastlinky slabšie prírastky, tak ich na konci jesene skrátim asi tak na 7- 10 cm pník. Týmto sa aktivujú záložné rastové púčiky v najnižšej časti výhonkov, ktoré sú zväčša jediné svojho druhu. Keď je koreňová sústava dostatočne silná, tak na jar nám vyrastú silné vetvičky základu kríka. Bez rezu výhonky základu kríka sa objavia až v druhom roku no častejšie v treťom roku rodivosti, keď sa objavuje vyholenie konárov zo spodnej časti kríka a zahustenie periférii. Výhonky sadenice budú preto rásť veľmi pomaly. Prírastok centrálneho výhonku býva slabý. Bez optimálneho počiatočného rezu je vysoká pravdepodobnosť, že sa zväčší vetvenie hornej časti konárov s ich slabým prírastkom hmoty.
Pri optimálnom počiatočnom reze nastane rast 2-3 silných výhonkov čo spôsobí rýchle formovanie primerane veľkého kríka. Aby ich vietor nevylámal, tak je dobré ich jednoducho podviazať.

To, že kamčatky plytko korenia, tak pri výsadme a udržiavaní kríka sú vďačné ak použijeme čiernú netkanú textíliu a tým zabránime presúšaniu roreňovej sústavy a to najme v jarných mesiacoch a prenikaniu buriny ku koreňom kríka.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 162.6 (?), 8.5.2015 22:15

Také mám stejný problém 5letý údajně Altaj a Amur z Krakonošova zahradnictví (ale po zkušenostech jim moc nevěřím). A ještě pořádně nezaplodily (20 bobulek každý rok na víc než metrovém keři). Možná je to i zimou, jsme z Polabí a začínají tady kvést hodně brzo a potom pomrznou.

Nevím zda vykopat máme zahradu 600m a spoustu dalších jedlých keřů, které bych vyzkoušela.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika