Sladký angrešt odolný proti padlí - co mi můžete doporučit?



host - 168.103 (?)
30.3.2019 23:30

Nějak tu nebyla zmíněna moje oblíbená rezistentní Rolonda. Foto z 21.7.2018 Walter


Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
                     
host - 168.103 (?), 30.3.2019 23:30

Nějak tu nebyla zmíněna moje oblíbená rezistentní Rolonda. Foto z 21.7.2018 Walter


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 185.138 (?), 31.3.2019 19:55

 Zebín a Veliš jsou u mne kompotové odrůdy, protože jsou to kyseláče kyselé. Veliš lépe roste, ale našla se kulička s padlím.

Na jídlo mám Spinfree, Hinomaki červený, Bílý nádherný (stříkat).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 84.157 (?), 1.1.2020 21:28
Letošní hodnocení chutí angreštu. Asi nejlépe letos teda v loni již dopadl Krasnoslavjansky a Alan. Chuťově sedla i Rixanta. Pak osvědčený Niesluchowski a Prima. Viking také dobrá volba. Kameniar opravdu divná chuť, hodně aromatická, nemusí sednout, ale první úroda. Uvidí se. Dukát taky jen na košt ale asi fakt lepší než Dagmara. Zvláštní a letos zase ještě bohateji plodiící Reflamba- tužší slupka a později plodiící. Půl července. Pax- taky silnější slupka. Neguš aromatický. Invictu stále nikdo nejí. :-) Darek bez posouzení- malo plodů. Karát nic a fík taky stále nic. K. z B.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 74.47 (?), 3.1.2020 20:34
Zajímali by mě i vaše postřehy. Toužím zkusit ešte tu nedodanou Karmen a asi Tamaru podle popisů. Veliše i Zebína zavrhuji podle názorů že jde spíše o kompotovatelné odrůdy. Kyseláče fakt nechcu, ale je to fakt cizí zkušenost. Na rozdíl od vyšších ovocnáčů je pěstování v mých podmínkách lépe zvládnutelné. Podsyp kompostem a dobrý střih... K. z B.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 95.8 (?), 17.7.2020 3:16
Letošní pořadí. Prima - klasická chuť bílého angreštu, Krasnoslavjansky- sladkokysely vyvážená chuť, tenká šlupka, nevýhoda lehce napadeno padlím. Pak Rixanta - jemná chuť, klasicky Niesluchowski- bordoový arom, sladší vyvážená chuť, Kameniar- spolehlivá plodnost, vybarvení, po úplném vyzrání jakoby mýdlova chuť, předtím dobrá, velmi překvapila Karmen - sladká, velké plody, Karát- taky dobrý. Teď dozrává Reflamba - taky fajn. Alan standardně dobrý. Dukát opravdu lepší než Dagmara. Ta je dost sladká. Viking dobrý lepší než Darek. K. z B.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 133.224 (?), 17.7.2020 9:35

Zebín si trochu polepšil, když se nechá dozrát, je žlutý, sladký uvnitř s nakyslou šlupkou. Veliš dozraje do fádní sladké. Jak říká můj muž nejsou špatné, jen každý chutná jinak. Letos čisté bez padlí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 133.106 (?), 17.7.2020 10:00
U Krasnoslavjanskeho se mi zdá, že déle než Niesluchowsky výdrží na keři, a taky bych řekl, že miň praská při letošních deštích. Happy.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 72.28 (?), 18.7.2020 11:59
Já bych řekl že Niesluchowski je hlavně ranější, asi tak o 10 - 14 dní. A chuťově jsou oba velmi dobré či výborné. K. z B.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 133.106 (?), 18.7.2020 21:47
To je pravda. Niesluchowsky je opravdu dřív. Možná proto letos v tomto deštivém počasí víc praskal. Happy.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 210.56 (?), 17.8.2020 18:06
Díky za dotaz. Loni jsem koupila Karmen, letos jsem chtěla koupit Invictu. Na tu tady nejsou dobré reference. Podle diskuze to vypadá, že budu shánět bílou Reflambu.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů10:55
Nářadí pro průklest vysokých stromů9:50
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika