Rakytník nekvete, neplodí



host - 220.5 (?)
28.7.2021 10:58

Rakytník, jak se píše, je celkem nenáročný. Květy opravdu nejsou vidět, takže spíš vidím problém v opylení, směr větru je dost důležitý. Já vůbec nehnojím, nezalévám i když je sucho a plodů je hodně. A slunce nemá celý den.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 153.8 (?), 21.12.2020 18:07, zobrazeno: 2167x

Dobrý večer, mám od roku 2016 vysazené čtyřim odkopky samic rakytníku z plodících keřů, samec je u sousedů pořes plot. Výška je mezi 1,5 a 2 metry. Rostliny zatím ještě nekvetly. Kde může být problém, za jak dlouho by měl rakytník kvést?

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 245.153 (?), 21.12.2020 20:18
Zdravím.Mohlo být být nedostatek slunečního svitu?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 91.196 (?), 22.12.2020 7:01

Třeba jde o semenáčky-ne odkopky-výmladky z kořenů, a taky je zde možnost, že mají přebytek dusíku. Obojí nakvétání, plodnost oddaluje...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 153.8 (?), 28.12.2020 7:44

Děkuji za reakce, semenáče to určitě nejsou, jde o odkopky. Jinka jsem je vysazoval asi 1,5m od kamenné zdi, zeď je z jihu, takže trochu stíní a výsadba proběhla do dobře vyhnojené půdy. Uvidím jestli příští rok nakvetou a zaplodí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 153.8 (?), 22.5.2021 8:01

Tak to vypadá, že letos zase nepokvetou. Nemůžete prosím někdo vyfotit jak rakytník kvete, děkuji?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 0.253 (?), 12.6.2021 22:50

Mám několik rakytníkú včetně samce. U toho je doba kvetení zřejmá, ale u samic to musí být brzy na jaře (asi duben), protože v květnu už je samec odkvetlý a samice plodí. Přestože jsem se velmi snažíl, nikdy jsem samičí květy nenašel. Musí být nenápadné asi jako samičí květy u lísky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 121.139 (?), 27.7.2021 18:48

Dobrý deň,

chcela by som sa pripojit k tejto téme. Tiež mám problém s malou úrodnosťou rakytníkov, mám ich zasadené od jari 2019, teda 2,5 roka. Rastú krásne, z malých rastliniek už majú výšku 1,5 až 2 metre, kvitli už rok po zasadení, ale nemali žiadne plody. Tento rok kvitli hojne, myslela som, že budú mať veľa plodov, ale mali len tak po 10 plodov na jednej rastline. Chcem sa opýtať, či je to normálna taká malá plodnosť, aj keď sú to už tak veľké rastliny a kedy začína rakytník poriadne rodiť? Sused kupoval rakytníky rovnaký rok, ale ako stromy, nie kríky a rodili mu hned prvý rok a veľa, pritom jeho koruna stromčeka je menšia ako môj ker. Od čoho to môže závisieť? Majú dobré slnečné miesto pri južnej stene, darí sa im, čo vidieť na raste. Neviem, či sú veľké rozdiely v plodnosti medzi odrodami? Ja mám sladké odrody - Altajská, Žemčužina, Klaudia, Nela, Elizaveta. Ešte mám Botaniku, Sudaružku a Kapriz, ale tie majú len rok, tak ešte nerodia. Stačí jeden samec na toľko samíc? Najvzdialenejšia samica je cca 10 metrov od samca. Ďakujem za odpoveď. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 91.196 (?), 28.7.2021 7:11

Nejde jen o metrovou vzdálenost holek od klukacheeky, ale taky o převládající směr proudění vzduchu v době kvetení. Váš popis navíc naznačuje, že půda pod Vašimi rakytníky je dost silná stran obsahu dusíku-to působí bujnější růst a oddaluje-nikoliv nevylučuje plodnost. Obrňte se trpělivostí, ten úspěch sousedových rostlin bude nejspíš dočasný-brzo začal, brzo skončilwink

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 121.139 (?), 28.7.2021 8:48
Ďakujem za radu :-) Asi dám ešte jedného samca na opačnú stranu a budem sa snažiť byt trpezliva :-)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 220.5 (?), 28.7.2021 10:58

Rakytník, jak se píše, je celkem nenáročný. Květy opravdu nejsou vidět, takže spíš vidím problém v opylení, směr větru je dost důležitý. Já vůbec nehnojím, nezalévám i když je sucho a plodů je hodně. A slunce nemá celý den.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika