Problémy s plodností morušovníku



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                  
host - 143.159 (?) 
10.4.2007 18:27

Ano. Pisek, nebo perlit, dat do nejake sklenky, smichat se semeny, stale udrzovat vlhke a dat do lednicky, ovsem musi tam byt fakt zima, mene nez 5 stupnu. V predjari by uz mohly zacit semena klicit, to zalezi na teplote v lednicce, potom nejlepe vyset do truhliku a nechat do jara doma.

                   hodne zdaru  Ondra

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
host - 1.60 (?), 13.6.2007 14:15

U nás v Byškovicích je kolem plotu jedné firmy moruší tmavých hodně, jsou to už velké stromy a plodí. Chtěla bych z nich vzít rouby a naroubovat si je, ale nevím na jakou podnož a kdy je na to nejlepší doba, případně způsob roubování.

Díky za radu Hana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 206.2 (?), 14.6.2007 6:16
Morušu sme mali, nedá sa ani povedať, že sme ju pestovali. Stromček sme kúpili v ovocnej škôlke, bola to moruša Trnavská, zasadili a potom už len rástol a plodil spoľahlivo každý rok asi 10 rokov. Moruša bola v nadmorskej výške 330 m, stredné Slovensko - teda mrazov neúrekom a nezamrzla nikdy. V roku 2006 ju zničil vietor, olámal všetky vetvy, tak sme ju zlikvidovali. Milka
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 104.217 (?), 7.7.2008 22:24

Já jsem sebaral plody moruší, vypral jsem semena a hned vysel.
Asi po dvou týdnech mi rostou z půdy malé sazeničky. Žádnou stratifikaci jsem nědělal, jen jsem si dal pozor, aby mi semena vevyschla. Uvidíme kolik letos narostou, snad v zimně nezmrznou - proto jsem část semen vysel i do bedničky.

Honza

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 53.2 (?), 19.4.2012 13:24

taky jsem pred 3 roky v lete na dov. v italii posbirala plody mor. č. a doma jsem je vyprala aposadila ven do květinace.vyrostly tak jsem je rozsadila do květinacku azasadila do země.po roce jsem zkousela na ty semenačky mor.čer.naroubovat mor.trnavskou.zatim jsem ji měla v zemi i s květ. až letos jsem ji presadilabez květinače a zatim roste pekně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 66.105 (?), 17.7.2015 7:01

Před několika dny jsem vyfotil u svého známého semenáčky moruší, které vyrostly po 3 týdnech od výsevu bez stratifikace. Rozmačkané plody byly zasypány trochou písku, bílé plody a černé plody zvlášť. Jak se zdá, čistění a stratifikace semínek není potřebné.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 97.106 (?), 13.7.2010 7:00

Nepatří místo stratifikace skarifikace? Případně kdyby byl podrobnější popis, prosím.

Pohoda, hezký den

Josef

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 204.151 (?), 29.4.2008 23:06

Máme chalupu v Zákolanech. U pumpy na užitkovou vodu roste moruše, již několik desítek let. Nikde kolem žádná jiná moruše není. Je krásná, každý rok kvete, ale těch vos?!.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 189.150 (?), 14.9.2007 14:02

Zdravím, koupili jsme domeček na opravu a teď jsme zjistili, že máme na zahrádce vzrostlou moruši a u ní ještě asi tři menší, bohužel ale nemá žádné plody, neuměl by někdo poradit co s tím, a nebo proč neplodí? Andrea (moltynka@seznam.cz)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 124.141 (?), 13.6.2008 14:47

dobrý den předloni na podzim jsme koupili moruši na výstavě Zahrada čech v Litoměřicích. Nejedná se ovšem o stromek, ale měl by to být keř podobný jako líska. I přesto, že v zimě nám ho mírně okousali psi, je asi 12O cm vysoký a je na něm spousta moruší. Uvidíme zda dozrají.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Úprava vody magnetickým polem12:13
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?10:37
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika