Problémy s plodností morušovníku



host - 143.159 (?)
10.4.2007 18:27

Ano. Pisek, nebo perlit, dat do nejake sklenky, smichat se semeny, stale udrzovat vlhke a dat do lednicky, ovsem musi tam byt fakt zima, mene nez 5 stupnu. V predjari by uz mohly zacit semena klicit, to zalezi na teplote v lednicce, potom nejlepe vyset do truhliku a nechat do jara doma.

                   hodne zdaru  Ondra

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                  
host - 143.159 (?), 10.4.2007 18:27

Ano. Pisek, nebo perlit, dat do nejake sklenky, smichat se semeny, stale udrzovat vlhke a dat do lednicky, ovsem musi tam byt fakt zima, mene nez 5 stupnu. V predjari by uz mohly zacit semena klicit, to zalezi na teplote v lednicce, potom nejlepe vyset do truhliku a nechat do jara doma.

                   hodne zdaru  Ondra

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 1.60 (?), 13.6.2007 14:15

U nás v Byškovicích je kolem plotu jedné firmy moruší tmavých hodně, jsou to už velké stromy a plodí. Chtěla bych z nich vzít rouby a naroubovat si je, ale nevím na jakou podnož a kdy je na to nejlepší doba, případně způsob roubování.

Díky za radu Hana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 206.2 (?), 14.6.2007 6:16
Morušu sme mali, nedá sa ani povedať, že sme ju pestovali. Stromček sme kúpili v ovocnej škôlke, bola to moruša Trnavská, zasadili a potom už len rástol a plodil spoľahlivo každý rok asi 10 rokov. Moruša bola v nadmorskej výške 330 m, stredné Slovensko - teda mrazov neúrekom a nezamrzla nikdy. V roku 2006 ju zničil vietor, olámal všetky vetvy, tak sme ju zlikvidovali. Milka
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 104.217 (?), 7.7.2008 22:24

Já jsem sebaral plody moruší, vypral jsem semena a hned vysel.
Asi po dvou týdnech mi rostou z půdy malé sazeničky. Žádnou stratifikaci jsem nědělal, jen jsem si dal pozor, aby mi semena vevyschla. Uvidíme kolik letos narostou, snad v zimně nezmrznou - proto jsem část semen vysel i do bedničky.

Honza

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 53.2 (?), 19.4.2012 13:24

taky jsem pred 3 roky v lete na dov. v italii posbirala plody mor. č. a doma jsem je vyprala aposadila ven do květinace.vyrostly tak jsem je rozsadila do květinacku azasadila do země.po roce jsem zkousela na ty semenačky mor.čer.naroubovat mor.trnavskou.zatim jsem ji měla v zemi i s květ. až letos jsem ji presadilabez květinače a zatim roste pekně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 66.105 (?), 17.7.2015 7:01

Před několika dny jsem vyfotil u svého známého semenáčky moruší, které vyrostly po 3 týdnech od výsevu bez stratifikace. Rozmačkané plody byly zasypány trochou písku, bílé plody a černé plody zvlášť. Jak se zdá, čistění a stratifikace semínek není potřebné.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 97.106 (?), 13.7.2010 7:00

Nepatří místo stratifikace skarifikace? Případně kdyby byl podrobnější popis, prosím.

Pohoda, hezký den

Josef

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 204.151 (?), 29.4.2008 23:06

Máme chalupu v Zákolanech. U pumpy na užitkovou vodu roste moruše, již několik desítek let. Nikde kolem žádná jiná moruše není. Je krásná, každý rok kvete, ale těch vos?!.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 189.150 (?), 14.9.2007 14:02

Zdravím, koupili jsme domeček na opravu a teď jsme zjistili, že máme na zahrádce vzrostlou moruši a u ní ještě asi tři menší, bohužel ale nemá žádné plody, neuměl by někdo poradit co s tím, a nebo proč neplodí? Andrea (moltynka@seznam.cz)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 124.141 (?), 13.6.2008 14:47

dobrý den předloni na podzim jsme koupili moruši na výstavě Zahrada čech v Litoměřicích. Nejedná se ovšem o stromek, ale měl by to být keř podobný jako líska. I přesto, že v zimě nám ho mírně okousali psi, je asi 12O cm vysoký a je na něm spousta moruší. Uvidíme zda dozrají.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika