Ostružina Reuben



host - 114.238 (?)
19.4.2018 7:43

Reuben mi v 450m/m každý rok vymrzne, "jeho velkou výhodou jsou krásné květy na podzim" bohužel nikdy ještě plody pořádně nedozrály - ostaních 8. odrůd perfektní - počkám až rozmonožím Navaho Big end early a nahradím ho.

P.S. loni byly osružiny jediným ovocem co mi nezmrzlo - asi 10 plných jadodových přepravek

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 173.250 (?), 10.9.2015 14:53, zobrazeno: 10316x

Zdravím všechny pěstitele.

Asi před 3 měsíci jsem si koupila přes e-shop sazenici této odrůda (Reuben). Celou tuto dobu mi sazenice roste, ale vůbec nemá ani známku po kvetení. Nevím, jestli nemá nějaké specifické nároky na pěstování...? Některé informace o této odrůdě uvádí, že se jedná o beztrnnou/minimálně trnitou odrůdu, ale ta moje je trnitá dost hustě. Přišly mi tedy celkem 3 různé sazenice a u jedné mi prodejce spletl odrůdu a namísto mnou obějdnané odrůdy jsem dostala nějakou úplně jinou. Je tedy možné, že i tato byla omylem špatně poslána..., nevím, ale jak to poznat, jelikož jsem nikdy žádný Reuben naživo neviděla? 

Poradíte někdo?

díky.

Lenka

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 203.132 (?), 30.6.2016 22:24

Minulú jar som si tiež objednal odrodu REUBEN, lákalo ma že je sladka a na starom dreve rodí skoršie. Som však dosť sklamaný, Je riadne ostnatá to nikto nepíše, to by nebolo take strašne, ale teraz je koniec júna a výhony majú od 10 do 20 cm a kvety nevidno. Na oboch kríkoch som nechal starý prút ale ten mi vymrzol. Minuly rok som mal asi tak 20 plodov pomerne malé, ale sladké.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
ivan z okénka - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (800) - 184.133 (?), 1.7.2016 9:30

Reuben se chová obdobně jako remontantní maliny. První květy na nových výhonech po jejich vyzrání a sklizeň až od srpna, do mrazů. To je ale sezóna téměř všech plodících na dvouletém dřevě také. V případě ponechání starých výhonů dřívější (vítaná) sklizeň v roce následujícím. Nejspíše se s tím ponecháním dvouletých prutů trochu oddaluje růst a vyzrávání nových výhonů, tedy podzimní sklizeň. Podle mne alternativa tam, kde pruty tradičních odrůd namrzají, špatně zimují. Je trnitá.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 130.82 (?), 18.4.2018 15:38

... zatím velké zklamání, protože letos opět tj. od zasazení a už asi po čtvrté opakovaně přes zimu loňské výhony všechny vymrzly, to na rozdíl od dalších asi 4 druhů ostružin co mám a kde už vyráží touto dobou lístky.

No a ty letošní výhony co doufám že odspoda zase vyrazí tak sice stačí opatrně vykvést, ale plody ostružiny už u mne nedozrají. Jsem asi 430 m n.m. a ztrácím trpělivost.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 70.82 (?), 18.4.2018 16:08
Mam rovnaku skusenost, + plody co sa im podarilo dozriet neboli nijako uzasne, v tom case mi dozrievala ina neskora odroda, voci ktorej reuben nebol konkurencieschopny. Som v 380mnm. Reuben uz som zlikvidovala. A.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
ivan z okénka - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (800) - 184.133 (?), 19.4.2018 7:18

Ty loňské výhony by se asi musely ohnout k zemi a chránit - což někdy nejde. Nebo je zasypat od země kopečkem zeminy jako se to dělá u růží, ale kopeček by musel být o dost vyšší. Díky za zprávy, zůstanu věren Čačanské bestrne a Lochness (420 m n. m.).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 114.238 (?), 19.4.2018 7:43

Reuben mi v 450m/m každý rok vymrzne, "jeho velkou výhodou jsou krásné květy na podzim" bohužel nikdy ještě plody pořádně nedozrály - ostaních 8. odrůd perfektní - počkám až rozmonožím Navaho Big end early a nahradím ho.

P.S. loni byly osružiny jediným ovocem co mi nezmrzlo - asi 10 plných jadodových přepravek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 208.86 (?), 4.8.2020 23:01

Dobrý den, obnovím diskuzi, poprosím o specifikaci těch osmi odrůd a doplnění dalších zkušeností.

Velice děkuji.

J.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika