oskeruše



host - 0.74 (?)
12.2.2008 23:19

Rád bych reagoval na komentář od předchozího pisatele,že se oskeruše hodí jen na jižní moravu.Moje zahrada se nachází v nadmořské výšce 580 m.n.m. v lokalitě zvané Česká Sibiř,je tu velmi drsné klima, většina teplomilných dřevin tu nepřežije zimu(broskev, cedr,atd.) a naše oskeruše roste jak o život, ročně naroste okolo 60 cm, mrazy jí nevadí.Nedaleko rostou dokonce staleté oskeruše a ty jsou ještě o něco výš.Pro dobrý růst není tak důležitá nadm. výška ale poloha(jih a jihových.) a suchá bohatá půda.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
            
host - 0.74 (?), 12.2.2008 23:19

Rád bych reagoval na komentář od předchozího pisatele,že se oskeruše hodí jen na jižní moravu.Moje zahrada se nachází v nadmořské výšce 580 m.n.m. v lokalitě zvané Česká Sibiř,je tu velmi drsné klima, většina teplomilných dřevin tu nepřežije zimu(broskev, cedr,atd.) a naše oskeruše roste jak o život, ročně naroste okolo 60 cm, mrazy jí nevadí.Nedaleko rostou dokonce staleté oskeruše a ty jsou ještě o něco výš.Pro dobrý růst není tak důležitá nadm. výška ale poloha(jih a jihových.) a suchá bohatá půda.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 114.199 (?), 15.2.2008 12:26

Dobrý člověče z České Sibiře, odkud přesně jste? Bydlím pravděpodobně nedaleko a moc ráda bych tu vaši oskeruši viděla a případně i ochutnala. Ozvěte se, prosím, na gervais@seznam.cz

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 99.194 (?), 31.3.2008 9:36

Mám zkušenost že při teplotě 5-7 stupňů C v chladničce začnou po cca 2 měsících klíčit a pak je problém kam je vysít. Mě se osvědčilo v únoru pařenište kde v zadbovači přečkali mrazy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 99.131 (?), 27.2.2008 12:23

Dobrý den, mám zájem o koupi OSKERUSE. Prosím Vás, sdělte mi, kde bych ji mohla zaoupit. Děkuji Křivánková

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 245.82 (?), 21.4.2008 9:59

Dobrý den,

zasadil jsem v tomto týdnu oskeruši.Zajímal by mne názor na řez těchto stromků.Ať už řez po výsadbě nebo pak později řez výchovný.Je jako stejný jako u většiny ov.strmoků, nebo má svá specifika(jako třeba broskvoně, višně).

Dík za názory>

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 218.171 (?), 19.7.2008 0:24

Dobry vecer,

jiz nejaky rok take uvazuji o sadbe, takze jsem nejake informace nasbiral. Na Slovacku maji takove porekadlo "zije jako oskoruse". Ktere udajne vzniklo z toho ze strom zije vlastnim zivotem. Nevim jak se na to divaji moderni zahradkari, ale jiz vice lidi mne rikalo, ze oskoruse se nestriha a korunku si udela sama jak uzna za vhodne. Takze osobne bych nestrihal. Z Travicne jsem si dovezl minuly tyden zajimavou publikaci Oskoruse od A-Z, takze pokud by po precteni teto knihy tomu bylo jinak, poslal bych korekce tohoto mailu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 130.80 (?), 12.8.2008 12:22

Dobrý den.

Poprosil bych kolegy pěstitele o radu. na jaře jsem vysadil malou 40 cm vysokou oskeruši do zahradky aby se uchytila.Na podzim bych ji rád přesadil na jiné místo v kterých měsících ji můžu přesadit?Může jedna oskeruše plodit, když se nemá možnost opylovat s jiným stromem?Děkuji za rady.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 0.234 (?), 24.9.2008 21:52

Zdravim, s přesazováním oskeruruše to může být trošku problém, jelikož má oskeruše velice silnou zakořenˇovací schopnost, v prvním roce vyžene kořeny do hloubky přes 50cm.Pokud chcete opravhu oskeruši přesadit, udělal bych to na podzim, je třeba udělat větší kořenový bal a dát si pozor na poškození kořenů, na to je oskeruše velmi citlivá, navíc je náchylná na plísně a houby.Pak bych už oskeruši nechal tam kde je, nemusela by to přežít.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 168.167 (?), 5.3.2009 14:10

Tento týden jsem si koupil asi metrový stromek oskeruše v kontejneru. Vzhledem k tomu, že zimu strávil ve skleníku, je už olistěný a bojím se ho nechat venku. Nevíte někdo, jakou minimální teplotu v tomto stavu snese?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 185.16 (?), 10.3.2009 13:54

Moje první oskeruše byla s kořenem useknutým na délku 10 cm,  takřka bez postranního vlášení. Její ujmutí bylo způsobeno zřejmě pravidelnou zálivkou. Přesto prvním rokem uschnula do poloviny původní výšky, druhým rokem dosáhla původní výšky a teprve třetím a dalším rokem měla přírůstky přes 60 cm. Dnes má 3,5 metru a je z ní hezký stromek. Takže podle mého názoru bych přesazoval pouze za předpokladu, že máte možnost se o stromek starat, zalévat, a případné žravé housenky a savé mšice u malého stromečku můžete ošetřit. Nepřesazoval bych na podzim, ale na jaře. Jedna oskuruše plody přináší, ale z jednoho naprosto izolovaného stromu nebyla klíčivá semena.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?13.6.2024
Kouří do místnosti10.6.2024
Traverzy IPE5.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?1.6.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika