Omrznutí moruše



host - 47.93 (?)
5.5.2011 14:02

já bych ji asi nechal být, co zmrzlo opadá a až stromek obraší na nezmrzlých místech, pak provedte řez... stejně ted nevíte jak moc byl stromek mrazem poškozen, to poznáte až začne znovu obrašovat..je to ale můj názor, který se samozřejmě může lišit od jiných.. 

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 57.182 (?), 5.5.2011 13:55, zobrazeno: 5241x

Dobrý den!

Na podzim jsme zasadili moruši bílou, na jaře krásně obrazila a byla plná plodů. Bohužel ji květnové mrazíky hned první noc úplně spálily, listy i plody jsou úplně hnědé. Jsem začátečník, tak nevím, co bych teď měla udělat. Mám ji nějak seříznout? Nebo ji nechat být, tak jak je?

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 47.93 (?), 5.5.2011 14:02

já bych ji asi nechal být, co zmrzlo opadá a až stromek obraší na nezmrzlých místech, pak provedte řez... stejně ted nevíte jak moc byl stromek mrazem poškozen, to poznáte až začne znovu obrašovat..je to ale můj názor, který se samozřejmě může lišit od jiných.. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 57.182 (?), 13.5.2011 13:30

Tak jsem se na to ptala odborníka v dendrologické zahradě a prý nestříhat, počkat, měla by obrazit, ale bude mít jenom malé lístky a žádné plody. Pokud neobrazí, je po ní... No snad to přežije.           

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?13.6.2024
Kouří do místnosti10.6.2024
Traverzy IPE5.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?1.6.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika