Nejzdravější ovoce na světě roste dobře i u nás



host - 18.164 (?)
17.5.2009 19:52

a chutná vám? Má to nějaké karotenoidy a p vitamín, coz vlastně se podporuje s kolomiktou

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
host - 82.2 (?), 4.5.2009 16:07

Už toho nechte. Těžké hypovitaminozy C se u nás nevskytují, nedostatečný příjem hrozí hlavně důchodcům a některým extremně špatně se stravujícím lidem-ale to je jejich věc. Kilo pomerančů se dá koupit za 40 Kč a celaskon je ještě levnější. Denní dávka vitaminu C je odhadována na 60-100mg, víc obvykle netřeba. Studie zabývající se použítím vitaminu C v léčbě nachlazení žádný efekt nezjistili (ač je veřejnost neustále reklamami přesvědčována o opaku). Studie zabývající se užitím vitaminu C v prevenci aterosklerozy (použítím vyšších než uvedených doporučených dávek) žádný přínos nezjistili. Do žlučových cest se nedostává, protože je hydrofilní, takže se vylučuje močí. Jedinou pravdu máte s těmi nitráty -což platí zejm. pro kozumenty uzenin-otázka je, zda si dají k uzenině kolomiktu, nebo redši zelenou prapriku či kysané zelí.

Na závěr dvě shrnutí: nedostatek vitaminu C škodí, zvýšený příjem však nijak neprospívá, stačí doporučovat uvedené denní dávky. 2. jestli Vám po vysazení Celaskonu začali praskat cévky, může se jednat o sekunární hypovitaminozu-bylo pozorováno, že u lidí, kteří dlouhodobě užívali vysoké dávky vitaminu C, se jim organizmus naučil "plýtvat" a po přechodu na běžně doporučované prům. dávky se pak u nich přechodně objevili příznaky hypovitaminozy.Stejný efekt byl pozorován u nadměrného přívodu vitaminu C u těhotných žen-novorozenec měl pak neúměrně vysokou spotřebu dohoto vitaminu.

Jinak na kiwi se těším, mám argutu ale teprve druhým rokem, plody hned tak neochutnám

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 18.164 (?), 6.5.2009 9:00

Kdo viděl, jak a co u mně roste a může klidně růst u každého, ten snadno pochopí o co se jedná.Je to prostě bomba, jaká tady ještě vůbec nebyla.
odrůda kolomikty, která dokáže tohle, a je to tak dobré, že že takovou lahůdku si nenechá nikdo ujít.A tak zdravé.Je to věc brzké!!! budoucnosti.Brzy to bede patentováno a vyzkoušeno a začne i cesta do velkovýroby.Mnoho lidí na tom zbohatne /kromě mne/.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 221.129 (?), 6.5.2009 9:17

Me to pripada jako moda jeden den je to Kiwi a dnes je to Goji vsechno je zdrave a dela zazraky a presto lide jsou porad nemocni.Elina

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 18.164 (?), 6.5.2009 10:33

goji a j. to jsou slabě účinkující látky, aby jste dosáhla nějaký silnější účinek, musela by jste to jíst asi na oběd. já goji nechci, já raději chutnější věci. mohu sázet to co se hned sní z keře.Třeba zas zkusím ovocné hlohy Eleagnus multiflora velkoplodý a jiné.Eleagnus umbelata je taky dobrý ale málo odolný.V rusku tomu říkají gumi a v jižních republikách se to hodně pěstuje jsou to keře 1,5m hojně plodící něco jako třešně.Tady ho mají v Ostravě třebovicích ing Vít. Kdysi jsem mu ho dal ale moje nevydržely ten mráz -29který potom byl.jemu to vydrželo a každoročně si na tom pochutnávají.V arboretu mají divoký a ten stojí za nic.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 223.57 (?), 6.5.2009 23:01

Goji se ji cerstve i susene.Ale ke zdravy je treba mnohem vic nez vitaminy.Elina

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 18.164 (?), 17.5.2009 19:52

a chutná vám? Má to nějaké karotenoidy a p vitamín, coz vlastně se podporuje s kolomiktou

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika