Muchovník Lamarckův



host - 159.118 (?)
21.7.2017 16:59

Dobrý den, přidám svůj názor. Mám muchovník Lamarckův (bez dalšího určení) asi pět nebo šest let, sice ne jako živý plot, ale dva keře u plotu. Dovedu si ho představit jako moc pěkný volně rostoucí živý plot, ale je třeba počítat s větší šířkou. Dnes mají keře něco kolem dvou metrů na výšku a asi 1,5m na šířku. Takže bych je sázela alespoň metr od sebe. Neznám odrůdu Majestic, pět sazenic na metr mě připadá dost, i když jde o přísně stříhaný plot. Já ty své moc nestříhám, jen občas větve přesahující k sousedům nebo výhonky napadené padlím.

Jana

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
            
host - 253.212 (?), 16.7.2013 0:27

Dobrý den, v subtropickém zahradnictví kruh jsem si objednala muchovník-Amelanchier alnifolia, mohu vám poslat pár fotek.

Rok 2008
Rok 2008
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 253.212 (?), 16.7.2013 0:28
Rok 2008
Rok 2008
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 173.250 (?), 23.6.2014 13:06

Přehled vlastnostní muchovníků by byl skvělý - já sama bych si ráda vysadila muchovník, který dozrává až v červenci (kvůli rozložení prací) a informace "některé dozrávají v červnu, jiné až v červenci" toho moc nevyberu.

Lenka M.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
moonvil - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (100) - 112.141 (?), 23.6.2014 14:23

Ony skoro všechny muchovníky normálně dozrávají v červenci (nebo na přelomu června/července), akorát letos je všechno díky brzkému nástupu jara urychlené, takže jsou zralé už teď.

A rozdíl mezi dobou zrání jednotlivých odrůd není příliš velký - pouze několik dní.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 152.2 (?), 23.3.2014 11:26
Dobry den, prosim o informaci, kde je a co to je Bormato, shanim Muchovnik Majestic, nevim tedy, kde je to nejlepsi a nejspolehlivejsi zakoupit.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 173.196 (?), 3.5.2014 19:08

Ekofarma pestujici muchovniky - Marek Linhart a Antonín Šlechta

Posilaji sazenice postou, prodavaji 4 odrudy muchovniku olsolisteho, ten vas nemaji. Mam od nich letos take sazenicky, bohuzel zrovna ted nemaji odrudu Martin, ale ty ostatni jo :-). Kde sezenete nejlip Majestic nevim, cim je vyjimecny?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 248.131 (?), 3.5.2014 21:55

No ono to je otázka... Muchovník Majestic by podle dendrologie měl být Amelanchier laevis a dorůstat 10-13m (viz foto). Ale na netu je nabízen jako A.lamarckův, odrůda Majestic na živý plot (jedlyplot.cz) - takže je otázka, CO vlastně nabízejí...              Lída


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 242.132 (?), 31.5.2017 18:19

Mate nekdo zkusenosti s pestovani Muchovník lamarckův na zivy plot tak jak ho nabizeji treba prave na jedlyplot.cz?

Chtel bych ho zkusit jako zivy plot a zajima me jak strihat a jakou vzdalenost dodrzet pri vysadbe.

Diky Mira

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
tezzhon - (13) - 30.196 (?), 21.7.2017 9:29

Dobry den Pane Miro,

mohla bych se Vas zeptat jestli zjistil nejake blizsi informace jak na ten zivy plot? Ja se na nej teda chystam az pristi rok, ale taky vubec nevim jestli je to dobry napad nebo ne. Koukala jsem na ty stejne stranky jako vy, ale hledanim na netu jsem spis nasla, ze je lide pestuji spis jako solitery a ne moc na zivy plot, tak porad vaham... dekuji Tereza

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 159.118 (?), 21.7.2017 16:59

Dobrý den, přidám svůj názor. Mám muchovník Lamarckův (bez dalšího určení) asi pět nebo šest let, sice ne jako živý plot, ale dva keře u plotu. Dovedu si ho představit jako moc pěkný volně rostoucí živý plot, ale je třeba počítat s větší šířkou. Dnes mají keře něco kolem dvou metrů na výšku a asi 1,5m na šířku. Takže bych je sázela alespoň metr od sebe. Neznám odrůdu Majestic, pět sazenic na metr mě připadá dost, i když jde o přísně stříhaný plot. Já ty své moc nestříhám, jen občas větve přesahující k sousedům nebo výhonky napadené padlím.

Jana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika