množství výhonů jahodníků



bambula - (2) - 64.90 (?)
29.10.2008 18:41

já už si je namnožila, ale letos sem byla chytřejší a zasadila jsem si je do černé textilie, děkuji vám moc za rady, už se těším na příští rok

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
bambula - (2) - 64.90 (?), 29.10.2008 13:18, zobrazeno: 11255x

Dobrý den jsem začátečník, prosím poraďte mi.Mám jahodníky druhým rokem, krásné velké listy, jahod ale moc nebylo.Celý rok poctivě dle návodu přihnojuji Kristalon Jahoda, a teď na podzim vyrostlo na každém jahodníku ohromné množství výhonů je jich tolik, že je problém je všechny odstranit.Kde jsem uďelala chybu? podotýkám, že název odrudy si nepamatuji a z jahodového záhonu se mi stává džungle. Moc děkuji

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 67.226 (?), 29.10.2008 18:25

...já myslím, že není třeba hledat svoji chybu. Chybou je, že nevíte název odrůdy, tady doporučuji zapisovat si to, co na zahradě pěstuji z mnoha různých důvodů. Například k těm dobrým odrůdám čehokoliv se budete ráda vracet, ty které nezískají vaši oblibu příště vynecháte.
Vitalita odnožování jahodníku je především daná odrůdou. Takže se smiřte s tím, že ta vaše odnožuje velmi bujně a doporučuji ještě teď vyčistit záhod od všech odnoží. Podobně je to i s úrodností, tady ještě záleží i na tom, zda je rok jahodový či nikoliv.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Daniela. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1262) - 204.208 (?), 29.10.2008 18:35

Naděždo, jahody vždy začínají plně rodit až druhým rokem.  Takže pořádné úrody se při vaší vzorné péči určitě dočkáte příštím rokem.  Ty šlahouny odstraňujte, zbytečně vysilují rostlinu.  Pokud si chcete namnožit nové sazeničky, tak vždycky ponechte z každé rostliny maximálně dva až tři výhony, které zahrábněte do země, nebo je rovnou dejte do kontejnerku (kelímku).  Když si vytvoří kořenový bal, tak je pak můžete zasadit. Letos už je na to pozdě.  Zdravím - Daniela.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
bambula - (2) - 64.90 (?), 29.10.2008 18:41

já už si je namnožila, ale letos sem byla chytřejší a zasadila jsem si je do černé textilie, děkuji vám moc za rady, už se těším na příští rok

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 161.138 (?), 30.10.2008 0:23

Dovolil bych si připomenout, že zvýšené odnožování jste asi podpořila tou kvalitní výživou pomocí krystalonu. Dále, že některé odrůdy odnožují silněji a některé méně. Na př. ze stáleplodící "Lidky" vymámíte odnože jedině když vyštípáte květy. A potom ještě ty kvalitně živené jahodníky nejvíce budou plodit i odnožovat druhým rokem. Později odnoží ubývá, ale přibývá škůdců a chorob. Proto nedoporučuju pěstovat jahodníky na jednom místě déle, než tři sklizně.

Při pěstování jahod na netkané textilii musíte stejně včas odstřihávat odnože. Mají totiž snahu zapustit kořínky i skrz ni a při pozdějším odstraňování sazenic se textilie potrhá. S pozdravem! Pavel Skála

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 53.209 (?), 6.11.2008 13:33

U tchyně na zahradě se jahod nikdo nevšimnul už dobrých 20 let po smrti tchána. Přesto se rostliny sami obnovují odnožemi, záhon je hustý, má tendenci se neustále rozšiřovat a prakticky každoročně máme výbornou sklizeň. Honza

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 76.241 (?), 6.11.2008 17:44

Prehnojenie dusikom moze sposobit rast zelenych casti na ukor plodov. I ked Kristalon vyraba hnojivo specialne na jahody, nie kazde obdobie sa musi hodit rozvnake zlozenie a mnozstvo hnojiva. Juro

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 18.164 (?), 10.2.2009 15:33

Někdy člověk sežene novou vzácnou odrůdu./Aroma a j./  a potřebuje rychle mnoho odnoží. to se dělá tak, že se pohnojí draselnou solí i dusíkem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika