Mičurinův Granátový



HONZAD - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (497) - 176.214 (?)
28.2.2014 22:36

Sorbopyrus mě známý spíše jako Tatarova hrušeň. Mám jej naroubován a snad se někdy dočkám i plodů.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
host - 55.254 (?), 28.2.2014 22:26

Zdravím, nevím, ty hlohojeřáby mě mocneoslovily, ale co oslovilo moje chuťové smysly je Crataegus crus-galli, který dělají v školkách Litomyšl.

Nevím jestli je to pravý název toho co jsem chutnal, jisté je, že malvičky této dřeviny jsou živě červené, se žlutou dužninou příjemně ovocné chuti. Strom má velmi dlouhé kolce, nedělené listy, jen pilovité. Ve zmíněné školce ho dělají jako VK.  Bohužel se mi jej cenově nepodařilo získat, snad by stačil roub. Když jsem byl ve škole, v Lednickém parku jsem našel v zimě jiný okrasný hloh, mající ještě plody, a také jsem si z něj opatřil roub. Ovšem u mně v zahradě poměrně větší plody než u monogyny nedozrávají do plné zralosti(zůstanou pouze oranžové), takže jsem z jeho chuti zklamaný. Má rovněž nedělené listy kopinaté pilovité, navrch krásně lesklé, kolce jsou také poměrně dlouhé. 

Ale na ten Litomyšlský se poptejte.

Juraj Kafka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
HONZAD - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (497) - 176.214 (?), 28.2.2014 22:36

Sorbopyrus mě známý spíše jako Tatarova hrušeň. Mám jej naroubován a snad se někdy dočkám i plodů.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 210.53 (?), 14.10.2014 18:10

Jako každá jeřabina není syrová dobrá. Musí se s ní tepelně pracovat hlavně kompoty, likéry, džemy možná vino, ale to jsem nezkoušela. Já jsem je sháněla po zahradnických centrech, ale marně. Nakonec nezklamal net - "stare odrudy" a už po zasazení měly květy, které jsme odstřihli a budeme se těšit na úrodu příští rok. Máme i rakytník a aronii - prostě co je zdravé a dá se z toho vyrobit šťáva, likér, džem a pod.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika