Maliny proč jim žloutnou listy



ladonna - (9) - 215.165 (?)
10.5.2015 22:02

Tak nepravidelné světlé skvrny se nevyskytují, tudíž to virová mozaika asi nebude. Zato určitě vlastním vlnovníka ostružiníkového (jak jsem se díky Vám vydala pátrat po netu). Ostružiny jsou pár metrů od malin. Ale pokud mne paměť neklame, tak všechny maliny loni dozrávaly dobře a byly nezdeformované a chutné. Děkju za rady, zkusím Vaše rady a uvidíme.

Dotaz: Mohl by vlnovník ostružiníkový škodit i na malinách, nebo tam škodí jen vlnovník maliníkový?

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
            
host - 248.7 (?), 8.5.2015 11:54

Ale virová mozaika má světlé skvrny nepravidelně "poházené" po listech.  Lída


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 59.153 (?), 9.5.2015 8:25

Virova mozaika nebo vlnovník maliníkový.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
ladonna - (9) - 215.165 (?), 10.5.2015 22:02

Tak nepravidelné světlé skvrny se nevyskytují, tudíž to virová mozaika asi nebude. Zato určitě vlastním vlnovníka ostružiníkového (jak jsem se díky Vám vydala pátrat po netu). Ostružiny jsou pár metrů od malin. Ale pokud mne paměť neklame, tak všechny maliny loni dozrávaly dobře a byly nezdeformované a chutné. Děkju za rady, zkusím Vaše rady a uvidíme.

Dotaz: Mohl by vlnovník ostružiníkový škodit i na malinách, nebo tam škodí jen vlnovník maliníkový?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 228.28 (?), 13.5.2015 7:07

Vlnovník ostružiníkový zpusobuje spatne vyzravani ostruzin, zatimco vlnovník maliníkový skodi na listech maliniku (ne na plodech) a priznaky jsou obdobne jako u virove mozaiky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 159.118 (?), 9.6.2018 15:30
Dobrý den, obnovuji vlakno. Mám dvakrát plodici malinik, kteremu kazdy rok touto dobou zacnou zloutnout listy na loňských vyhonech - viz foto. Loni jsem se mu zalivkou snazila dodat zelezo, ale nepomohlo to. Nakonec vzdy stare pruty ostriham, cimz to vyresim, ale pripada mi, ze by mely vydržet déle, vsechny plody nestaci uzrat. Dekuji predem za radu. Jana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika