Maliny - problém s růstem



host - 44.21 (?)
8.4.2020 9:17

Dobrý den, ráda bych se zeptala. Loni na jaře jsem zasázela asi 4 nebo 5 sazenic malin. Chvíli byly v garáži, než šly do země. Po zasázení byly asi ještě měsíc plné zelených lístečků, a pak najednou seschly. Všechny naráz. Vody bylo dost, na začátku jsem zalévala, pak pršelo tak co 2 až 3 dny, takže suchem to nebylo. Z kořenů pak už taky nic neobrazilo, ani loni, ani letos tam nic není. Loni tedy byly rostliny na podzim useknuty. Je možné, že takto seschly samy, všechny naráz, nebo tomu někdo mohl pomoci?

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                     
host - 109.108 (?), 16.6.2006 20:50
I já bych prosila radu na toto téma.Vloni nasázené maliny krásně obrazily,ale teď začínají žloutnout a uvadat listy.Jsou obaleny plůdky,ale bojím se,aby i tyto neuschly.Vody mají dostatek.Je nějaká pomoc?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 44.21 (?), 8.4.2020 9:17

Dobrý den, ráda bych se zeptala. Loni na jaře jsem zasázela asi 4 nebo 5 sazenic malin. Chvíli byly v garáži, než šly do země. Po zasázení byly asi ještě měsíc plné zelených lístečků, a pak najednou seschly. Všechny naráz. Vody bylo dost, na začátku jsem zalévala, pak pršelo tak co 2 až 3 dny, takže suchem to nebylo. Z kořenů pak už taky nic neobrazilo, ani loni, ani letos tam nic není. Loni tedy byly rostliny na podzim useknuty. Je možné, že takto seschly samy, všechny naráz, nebo tomu někdo mohl pomoci?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 248.138 (?), 8.4.2020 10:09

V té garáži mohly přeschnout (maliny by měly jít "ze země do země") a vyrazit jen silou vůle z toho, co ještě bylo v prutech - pokud vyrazily jen malé lístky a ne normální velké. Pro malilny je ideální doba k sázení cca srpen, kdy sázíte nově narostlé výhony.        Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 44.21 (?), 8.4.2020 10:20

Děkuji mockrát, Lído!

Přeschnout nestačily (dle mého názoru), byly to opravdu velké hroudy, a zabalené, do země to šlo ještě neseschlé (ta hlína okolo). Mezi nimi byla nová sazenice ostružin, která taky vůbec nevyrostla. Proto mi to přišlo všechno takové zvláštní.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 249.235 (?), 12.7.2006 7:55
Jak vysoko a kdy je nejlepší remontanní maliny zastřihovat. Nemám v tom absolutně žádnou zkušenost. Díky za radu. P. 
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 240.113 (?), 1.9.2006 23:05
pokud já ze svých zkušeností sice malých vím že jednou plodícící malimy (mám je na zahradě) se po odplození stříhají protože uschnou a dalsí rok už neplodí. Už jenom z estetického hlediska protože suché klacky nevypadají nijak vábně
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 244.114 (?), 24.7.2006 1:06
I kdybyste s malinami nedělali vůbec nic,tak za několik let nebudete vědět , co s nimi. Už jich mám plnou zahradu a pořád se rozrůstají dál a dál....
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika