Maliník, který neodnožuje



   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
   
host - 17.124 (?) 
6.3.2017 23:30

Ze vešech maliníků, které mám, jediný Himbo Top (mám jej 4. rokem) vyrůstá zatím vždy ze stejného místa. Bez hnojení. Má 3 metrový šlahouny a napodzim jsou na něm obří maliny. Jak to dělá, to nevím :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
      
host - 157.239 (?), 4.6.2015 12:42

Která sama rodila, nemá strachu zapotřebíwink. Růst by mohl, v óbr nádobě i dlouhodobě plodil, ale myslím si, že rychlé, nezvladatelné rozrůstání se zbytečně démonizujedevil. S.P.,Ch.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
J.f.K - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (322) - 244.2 (?), 4.6.2015 13:01

Stěhování maliníku je vždy otázkou dostupnosti živin. Pokud bude mít dostatek živin, nebude mít snahu se stěhovat 

a naopak, nehnojený maliník jako ostrůvek v dobře hnojeném trávníku je panu trávníkáři pro zlost.

Nově vyšlechtěné odrůdy navíc hodně plodí a málo odnožují, takže pokud nepohnojíte, radši vychcípají, než aby se snažily rozpínat se do okolí.

cool

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 208.54 (?), 5.6.2015 4:34

A o jaké odrůdy se jedná konkrétně?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 184.133 (?), 5.6.2015 8:18

Mám remontantní odrůdy Polka, Polesie, Pokusa. Tvoří keř, špatně se rozrůstají, minimálně odnožují. Dá se říct, že každý rok přiroste jeden výhon. Tedy první rok byl jeden proutek druhý dva, třetí tři. Rostiny se špatně dělí.  Pěstování v nádobě je možné. Stačily by nádoby cca 10l, slušný substrát, hnojení (podle mě) nejlépe Osmocotte 6 měsíců. Případně dohnojit "tekutě". Nezapomínat na zalévání, hlídat aby odtok z nádoby nebyl ucpaný - maliny bažinu nesnášejí. Při zakopání do země bych pod "kýbl" a okolo dal nějaký písek nebo jemný kamínek, aby přebytečná voda po zálivce nezůstávala okolo. Ve volné půdě mi tyhle odrůdy narůstají i přes dva metry, nejsou tak malé jak píše Boris. Možná je to tím, že nechává kus prutů na sklizeň na jaře a rostliny to v růstu oslabuje. Já je v zimě nastelu králičinami, po jaru sestříhnu cca 5 cm nad povrchem a sklízím od srpna. Na sklizeň v červnu a červenci jsou podle mě jednou plodící odrůdy.  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Honza z Polabí - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (144) - 167.137 (?), 5.6.2015 9:33

Teda nemohu souhlasit s tím, že když se maliník hnojí k rostlině, že se nerozlézá. Mám 6 odrůd, hnojím a zalévám dostatečně k rostlinám a v trávníku do 2 i více metrů se objevují nové letorosty. Myslím, že svojí roli hraje třeba i to, že se táhne na světlejší místo atd... mě to nevadí, prostě to přejedu sekačkou a je hotovo. Jednu řadu vedle černé textilie kterou mám po obou stranách řádku jsem ale letos nechal. Vše vypadá pěkně letos, do 2 týdnů začne sklizeň Glenů na loňskýchj letorostech.  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 243.234 (?), 14.9.2015 11:26

Dobrý den, prosím o info jak daleko od sebe nejlépe sadit odrůdy Pokusa a Polesie? Předem děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 173.250 (?), 17.9.2015 15:01

zasadila bych je minimálně 1 metr od sebe. Mám polku a dost do široka se rozvětvuje, má průměr asi 1 metr.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 248.136 (?), 17.9.2015 20:27

Sazenice jedné odrůdy dávejte "3 do metru řádku"...

...  avšak mezi odrůdami nechte co největší "uličku" aby se Vám nepomíchaly prorůstáním krajů trsů do sebe (1m je minimum).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika