Kanadské borůvky - omylem posečené



host - 0.34 (?) 
24.6.2012 11:21, zobrazeno: 7050x

Ahoj všem,

"podařilo" se mi useknout kanadskou borůvku. Vysazená byla loni na jaře, zrovna teď měla pěknou násadu zelených plodů. Nezbyl ani lísteček, jen pár klacíků asi 5 cm nad zemí. Má šanci se vzpamatovat a znovu obrazit, nebo je to její konec? Mám jen čekat, nebo jí mohu nějak pomoci? Díky

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 227.2 (?), 24.6.2012 11:33

Nejsem odbornik, ale koreny to ma neporusene, zalil bych je a cekal, jestli to poroste udela kericek, ikdyz nevim, velka cast rostliny je pryc.Za pokus nic nedate.Dal bych k tomu kolicek, abych vedel, kde to presne je a neusekl je priste znovu a cekal bych.Ja si takhle usekl thuji, kdyz jsem ji malou sazel, rikal jsem si, vsak ji pri seceni uvidim, jenze,pak byla trava vyssi, nez thuje a usekl jsem ji a uz nevyrostla doposud, tedy z nejakeho duvodu se zazrak nestal.Treba Vam tady nekdo poradi opravdu kvalifikovane.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 224.65 (?), 24.6.2012 12:06

Myslím, že je velká šance že přežije. Letos na jaře jsem z nevhodného místa přesazovala dvě rostliny. Na jedné z nich neobrazila ta jediná větévka kterou měla, takže to vypadalo, že je po ní. Dnes jsem ráda, že jsem vyčkala, už obrůstá od země. Beruna   

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 44.37 (?), 22.7.2012 20:50

Choroba alebo alebo zlá PH? (nezaberá agro hnojivo, horká soľ, zelená skalica proste nič).

Mám 1 rastlinu s ovocím v takom istom prostredí (PH medzi 6 - 7)už asi 3-4 ročná - veľmi zdravá.

Čučoriedka 1-2 ročná choroba alebo zlá PH
Čučoriedka 1-2 ročná choroba alebo zlá PH
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 44.37 (?), 22.7.2012 20:56

V amerike uvádzajú 5 - 6 chorôb, ktoré majú čučorieky ale neviem či to je jedna z nich alebo rastline chýba nejaký prvok :-(

druhá fotka/trocha slabá
druhá fotka/trocha slabá
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 177.230 (?), 13.8.2012 23:05

Mam niekolko rastlin kanadskych/zahradnych cucoriedok/boruvek v novej vysadbe. Minuly rok na jar boli cca 20-30 cm vysoke, na jesen nebola jedina nizsia ako meter. Zato niektore mali aj pat vyhonov a vysku cez meter dvadsat aj viac. PH 6 az 7 v KCl je podla literatury pre cucoriedky uz moc zasadita. Idealne PH KCl je od 3.5 do 4.5 KCl, no niektore prosperuju dobre este aj pri 5. U seba som PH nikdy nemeral, tak Vam neviem povedat aku mam ja.

Podla mna je toto problem vyzivy. Cucoriedka v malo kyslej pode zivori, lebo nemoze prijimat ziviny tak, ako je pre nu prirodzene. Z mojich doterajsich skusenosti viem, ze cucoriedky velmi dobre znasaju hnojenie na list, takze by som nejake skusil. Podla mna by bolo vhodne komplexne hnojivo. Z obrazkov som si neni isty, no vyzera to ako deficit dusika. Tam by mohol pomoct kyslo posobiaci siran amonny, nakolko amoniakalny dusik je pre cucoriedky/boruvky prirodzeny. Ale ten davam najneskor do konca juna/cervna, nakolko potom u mna nedochadza ku dostatocne kvalitnemu vyzrievaniu vetviciek a vyvinu kvetnych pucikov. Tento rok by som to poriesil postrekom na list a isto by som rozmyslal o kyslejsom substrate, alebo jeho prikysleni. Je k dostaniu aj produkt s nazvom "okyselovac pudy", no s jeho pouzitim nemam ziadne skusenosti. Rozne odrody su inak tolerantne k zasaditejsiemu substratu, ako je optimalny. Preto myslim, ze jedna zatial nejako preziva a druha uz ma problemy s vyzivou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika