Kanadská borůvka Elliot



host - 2.73 (?)
12.7.2015 13:50

Pokus s různými druhy rašeliny udělám také. Mám k tomu nyní 3 nově zakořeněné řízky z jednoho keře borůvky. Psal jsem dotaz jednomu velkopěstiteli - borůvková farma - a ten mi odpověděl, že kanadské borůvky přirůstají podle odrůdy od 30 cm po 80 cm. Nic nepíše o přírůstcích 100 cm za rok. Rašelina má mít mezi 4,0 - 5,0 pH, rašelina čistá ať tmavá či světlá a zase záleží podle odrůdy. Na obalu Rašelina Soběslav je uvedeno pH od 3,5 - 5,0 a dle jejich sdělení jde o směs čisté rašeliny vrchovištního, přechodového a slatinného typu a obsahuje i podíl tmavé rašeliny. Když mi po zasezení nového keříku borůvka neprospívala, dokonce jí usychaly listy, tak jsem ji podlil Kristalonem pro rododendrony a po cca 1 týdnu začala růst. Nikdy mi žádná kanadská borůvka i koupená přes internet neuhynula.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                     
J.f.K - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (322) - 244.2 (?), 8.6.2015 13:05

... a všichni ostatní si udělají srovnávací pokus.

Já jsem jej dělal s odrůdou DUKE ze zahradnictví Havlíček. Ty v baltské rašelině byly třetím rokem 1,2 - 1,5 m vysoké a výnos byl 2 kg/keř. Ty v Soběslavské směsi byly třetím rokem vysoké cca 0,6 m (a 2 z 4 uhynuly již první rok po výsadbě). Opticky měli více plodů než listí, ale váha úrody byla jen 0,7 kg/keř. 

Tímto bych chtěl také poděkovat zahradnictví Havlíček, že mi k nákupu dvou balíků baltské rašeliny vyměnili uhynulé rostliny s bonusem (původně jsem kupoval dvouleté, náhradou za uhynulé v Soběslavské rašelině jsem dostal tříleté).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 2.73 (?), 12.7.2015 13:50

Pokus s různými druhy rašeliny udělám také. Mám k tomu nyní 3 nově zakořeněné řízky z jednoho keře borůvky. Psal jsem dotaz jednomu velkopěstiteli - borůvková farma - a ten mi odpověděl, že kanadské borůvky přirůstají podle odrůdy od 30 cm po 80 cm. Nic nepíše o přírůstcích 100 cm za rok. Rašelina má mít mezi 4,0 - 5,0 pH, rašelina čistá ať tmavá či světlá a zase záleží podle odrůdy. Na obalu Rašelina Soběslav je uvedeno pH od 3,5 - 5,0 a dle jejich sdělení jde o směs čisté rašeliny vrchovištního, přechodového a slatinného typu a obsahuje i podíl tmavé rašeliny. Když mi po zasezení nového keříku borůvka neprospívala, dokonce jí usychaly listy, tak jsem ji podlil Kristalonem pro rododendrony a po cca 1 týdnu začala růst. Nikdy mi žádná kanadská borůvka i koupená přes internet neuhynula.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 2.73 (?), 13.7.2015 20:42

Odpověď od dalšího velkopěstitele kanadských borůvek- sazenice prodávají přes e-shop:

Rašelinu ze Soběslavi používáme pro pěstování borůvek již mnoho let a jsme s ní spokojeni. Předpokládám, že i rašelinu, kterou dodávají do Mountfieldu, nijak neupravují a proto je pro pěstování kanadských borůvek vhodná.Jinak by pH mělo být uvedeno na obalu a pokud je pod 5,5, tak ji lze bez potíží použít.

Dále mi popisuje způsoby hnojení a množství hnojiva i množství vody k zálivce.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika