Jedovatá jahoda? (jahodník)



host - 158.163 (?)
11.6.2015 11:12

Zdravím,

jsou všechny jahodníky jedlé? V stinném rohu zahrady rostly nějaké jahodníky, vypadaly jako zahradní, ale nekvetly.
Přesadil jsem pár šlahounů na záhon, na jaře kvetly jako o život, bílé květy.  Nyní tam jsou malé jahody, tak 0,5 cm velké, zatím dost zelené a plné peciček, jahody jsou nad listy.

Bude to k jídlu?

Viky

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 75.1 (?), 10.6.2015 22:36, zobrazeno: 16325x

Dobrý den, mám na vás dotaz ohledně jahod. Manžel přinesl sazenici jahodníku, kterou našel na prostranství kousek vedle nás - lidé sem vozí posečenou trávu a vyhazují sem cokoliv bio co se jim nehodí. Plodila tam ještě na podzim a myslím, že nějakou tu jahodu z trsu snědl. tak jsme si ji na jaře přesadili do květináče, kvetla růžově, má velké tmavě zelené listy, teď má plno plodů (velikostně odpovídá klasickým jahodám i plody). Bohužel nám bylo řečeno, že to vypadá stejně jako jahoda, ale je to jedovatý... Hledala jsem na netu a nenašla jsem nic o "jedovatých jahodách", ale jelikož jsem v jiném stavu, tak se toho teď bojím... TAKŽE bych vás ráda poprosila, zda existuje něco jako "jedovatá jahoda"...nebo klidně mohu s malou dcerou konzumovat. Listy jsme dávali osmákům a stále žijou :) Předem velice děkuji za drahocennou odpověď. Vendula

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 248.111 (?), 10.6.2015 22:46

Růžově kvetoucí jahoda není jedovatá, je normálně jedlá. Jen je okrasná i květem, jsou i převislé. Pěstují ce většinou v truhlících, ne na záhoně. Dokonce ani žlutě kvetoucí jahodka indická, která se podobá lesním jahodám, jedovatá není, jen je nejedlá a nechutná.         Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 158.163 (?), 11.6.2015 11:12

Zdravím,

jsou všechny jahodníky jedlé? V stinném rohu zahrady rostly nějaké jahodníky, vypadaly jako zahradní, ale nekvetly.
Přesadil jsem pár šlahounů na záhon, na jaře kvetly jako o život, bílé květy.  Nyní tam jsou malé jahody, tak 0,5 cm velké, zatím dost zelené a plné peciček, jahody jsou nad listy.

Bude to k jídlu?

Viky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 248.111 (?), 11.6.2015 13:06

Ano - tenhle mám od sousedky, vypadá jako lesní jahody. Kvete jen bohužel jen 1x za rok a dělá šíleně, ale fakt šíleně moc šlahounů, po sklizni ho z toho důvodů zlikviduji.           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 45.22 (?), 11.6.2015 22:35

To čeho se obáváte je asi jahodka indická, se žlutým květem. Pavel

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 248.111 (?), 11.6.2015 23:23

O jahodce jsem už psala nyhoře, ale jedovatá není ani ta, jen není dobrá a proto je nejedlá.           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika