Jaký chutný druh maliny



Lenka 22 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (122) - 121.214 (?)
1.2.2012 17:07

Já jsem velmi spokojena se ZEVA II a ZEVA III v červené (ne žluté) barvě. A také jsem velmi spokojena s Taybery i když píchají a obírání je nepříjemné.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
      
host - 225.127 (?), 1.2.2012 16:36

Tak tazko ohodnotit, plodia dobre, velke a pevne plody ale chutovo mi nejako nesedia, mam pocit ze niesu tak aromaticke. Neviem ci iba u mna, zahradu mam v najteplesej lokalite juzneho Slovenska - co malinam velmi nesedi. Mozno inde su lepsie skusenosti.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Lenka 22 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (122) - 121.214 (?), 1.2.2012 17:07

Já jsem velmi spokojena se ZEVA II a ZEVA III v červené (ne žluté) barvě. A také jsem velmi spokojena s Taybery i když píchají a obírání je nepříjemné.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 86.166 (?), 2.5.2015 0:32

Nějaké další tipy na oblíbené odrůdy maliníku? Jaké pěstujete a jaké naopak nedoporučujete a proč? :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 240.105 (?), 2.5.2015 13:18

Zkuste projít ostatní místní vlákna o malinách a pasení na zahradě a tak. Za sebe určitě žlutý Fallgold, Golden Everest, oranžový Apricot, černý Bristol. Spolehlivě plodící hodně a dlouho, pěkný barevný mix, chutné, i když ne plody velké jak jabka, jak to občas je nafoceno v nějakém katalogu. Z červených Heritage, Polana, Ada, Médea, jednou plodící Mája. Většina se dá sehnat v každém zahradnictví, i v superhyper, ale tam za jinou cenu, jinak se podívejte na nabídku šlechtielské stanice ve Velkých Losinách.

Nebrat kříženec malinoostružina Tayberry, ostatní křížení jsou prý lepší v chuti i plodnosti. U mě nic moc, dlouhé pichlaté, malé plody, špatné, chuť nic moc, i se zálivkou a hnojením. Vykopala jsem ho, půjde dělat doplněk živého plotu. Jiní ho možná pochválí, já mám sortiment dost bohatý i bez ní.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika