Jahody v netkané textilii?



host - 50.226 (?)
4.10.2022 17:02

Pěstuji je tak už několik let a je to skvělé, rozhodně tento způsob mohu doporučit.  

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 238.34 (?), 4.10.2022 14:06, zobrazeno: 1016x

Myslíte, že je dobrý nápad oložit na velký záhon netkanou černou textilii, udělat do ní díry a v nich pěstovat jahody?

Jde mi o to, že bych je moc chtěla, ale zahrada ce velká a já vůbec nezvládám vytrhávání plevele.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 199.133 (?), 4.10.2022 15:27

Není špatný nápad, dřív jsem to taky měl. Jak je to velký záhon?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 91.196 (?), 4.10.2022 15:35

Váš nápad a následná realizace se může potkat s úspěchem za předpokladu, že máte možnost mj. své jahodiště průběžně zásobovat potřebnou vodou-důležité je to především v teplejších a sušších oblastech, SPCH.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 50.226 (?), 4.10.2022 17:02

Pěstuji je tak už několik let a je to skvělé, rozhodně tento způsob mohu doporučit.  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 94.169 (?), 4.10.2022 18:42

Dobrý večer. Doporučím dvoubarevnou textilii bílá-černá. jen samotná cerná ve velkých vedrech pálí kořínky jahod které usychají.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 248.71 (?), 4.10.2022 22:17

Dělává se to tak. Ale má to i nevýhody - špatně se množí, při parnech se plody na černé textilii doslova uvaří, jahodník tvoří většinu kořenů těsně pod textilií a tak trpí více suchem... Záleží na vás. U nás v osadě ze zahrádkářů, kteří to tak dělali, od toho většina upustila, zůstali jen dva nebo tři.

Ono lze mezi řádky jahod, než zkošatí, nastlat mulč třeba z posekané trávy, který plevel potlačí a zjara udrží vláhu. Pak už se keříky víc olistí a zem mezi rostlinami přikryjí svými listy.           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 61.27 (?), 5.10.2022 7:34

Jahody pěstuji už 8 let v černé tkané textilii. Prodává se v pruzích širokých 1,05 m. Na tomto pruhu pěstuji dva řádky, s množením nejsou žádné propblémv, šlahouny se přiháčkuji vedle folie.Já je dávám do kelímků zapuštěných v zemi,, kde pěkně zakoření. Ještě se mně nestalo, že by se mně na té folii uvařila nějaká jahoda, přitom je pěstuji v oblasti, kde je poměrně teplo a sucho, jistě v rámci ČR nadprůměrné. Jahodník tvoří kořeny tam, kde to je pro něho výhodné.stejně tak jako jiné rostliny. Pochopitelně je třeba jahodník zalít stejně jako při jiném způsobu pěstování, ale textilie je daleko nejlepší mulč. Pokud jde o netkanou textilii, tak se většinou používá jednorázově, po skončení životnosti vysazených jahod se většinou vyhazuje, což je ten problém, že od toho zahrádkáři upouštějí.. Kupovat pokaždé novou netkanou textilii se nevyplatí, já používám tkanou, když ruším záhon, tak ji vytáhnu a ještě koncem srpna ji použiji pro výsadbu nových sazenic na jiném místě.. Pokud jde o plevel, tak udržuji jen cestičky ev. vytrhnu to co vyroste v těch otvorech o průměru 9 cm u jednotlivých sazenicích.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika