Jahody - která odrůda je ta nej?



   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                  
0 - (31) - 61.106 (?) 
6.7.2010 21:54
Obrázek - poslední plody Elsanty z nehnojených a nezavlažovaných rostlin jsou poněkud menší velikosti, ale na chuť stále pravé jahodové.
Jahůdky Elsanty . Červenec roku  2010.
Jahůdky Elsanty . Červenec roku 2010.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
            
host - 194.24 (?), 24.6.2010 21:40
Karmen patří opravdu mezi nejchutnější jahody..Chtěla bych zkusit ještě Frikonsu z Turnova..nemá někdo zkušenosti?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 65.50 (?), 24.6.2010 21:55

Ještě jsem neokusil odrůdu, která by mi chutnala líp než Senga Sengana. Ale ta plíseň za to nestojí.
  V současné době si chválím Honeoye. Plodnost, chuť, odolnost, odstávající kalich,  to vše je na výši. Výrazně předčí (ač z 2. generace aplégrů) vedle rostoucí Induku a Bounty z koupené sadby.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 46.80 (?), 25.6.2010 23:46

Mě osobně přišla nejsladší a nejaromatičtější odrůda Zefýr. Má sice menší plody ale oto koncentrovanější chuť. Potom Bounty (kdysi známá reklama - "Bounty, chuť ráje" :-) Karmen je vzhledově velic lákavá, obrovská stolní odrůda, ale sladkost Zefýru nemá. Z raných odrůd ještě chutná ale světlejší barva.

Z pozdních mě chutnala novější odrůda Pegasus - nádherně aromatické velké plody.

Z remontantních odrůd mě oslovila Ostara, střední užší plody ale sladké.

Juraj Kafka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 176.18 (?), 6.7.2010 23:35

Karmen není "obrovská", některé odrůdy dělají větší plody, ale když se nechá pořádně uzrát, chutná po lesních jahodách. Mám ji ráda právě pro její chuť, navíc má zrníčka trochu vystouplá a tak se při převážení ze zahrádky domů málo otlačuje.      Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 147.173 (?), 30.8.2010 18:26

Objednal jsem si tři druhy od šlechtitele jahod: KAMA, KARMEN PANDORA. přišly v bezvadném stavu, silné sazenice s bohatým kořenem, v každém balíčku něco navíc, Jsem spokojen

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika