Borůvky chřadnou



host - 157.1 (?)
14.8.2023 8:37

Koukám na diskuzi a nechápu. Proč má někdo potřebu vnucovat "jinou" rašelinu než bežně dosupné či použitou u Vlaďky. Všechny vůči borůvkám fungují stejně, z nich borůvka nečerpá a veškeré živiny se dodávají hnojivy. Proč má někdo potřebu vnucovat "jiné" železo než běžně dostupnou zelenou skalici a na borůvkách mnohými úspěšně ověřenou. Proč někdo řeší koncetraci vody při měření pH, když pro orientační dostatečně přesné změření zcela postačuje smíchat kousek substrátu s trochou kohoutkové vody, tak, aby to bylo tekuté a dalo se to změřit. Ach jo, lituji Vlaďku, že musí trpět toto nesmyslné bombardování.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  26,  27,  28,  29   
                     
host - 237.45 (?), 14.8.2023 7:34

Díval jsem se na jejich stránky, možná to koupit půjde i pro malo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 199.133 (?), 14.8.2023 7:38

Ten eshop funguje pro každého. Už jsem u nich objednával. Je možné i osobně vyzvednout - snad v Brně - to jsem nezkoušel.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 157.1 (?), 14.8.2023 8:37

Koukám na diskuzi a nechápu. Proč má někdo potřebu vnucovat "jinou" rašelinu než bežně dosupné či použitou u Vlaďky. Všechny vůči borůvkám fungují stejně, z nich borůvka nečerpá a veškeré živiny se dodávají hnojivy. Proč má někdo potřebu vnucovat "jiné" železo než běžně dostupnou zelenou skalici a na borůvkách mnohými úspěšně ověřenou. Proč někdo řeší koncetraci vody při měření pH, když pro orientační dostatečně přesné změření zcela postačuje smíchat kousek substrátu s trochou kohoutkové vody, tak, aby to bylo tekuté a dalo se to změřit. Ach jo, lituji Vlaďku, že musí trpět toto nesmyslné bombardování.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 245.197 (?), 14.8.2023 8:45

Nemusí. Vlaďka se baví.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 9.142 (?), 14.8.2023 8:46

Není třeba litovat žháře, že založil požár. "Paní" Vlaďka se neustále točí na měření ph jako jediném parametru pěstování borůvek. Ne pro to, že by to bylo důležité, ale pro to, že se to téma nechá stále donekonečna přehazovat a obcházet a protahovat bez výsledku. Dokonce napsala, že má objednaný měřič. Jsem zvědavý co změří, ale nejspíš nic. Je to klasický případ trolí diskuse, kdy se původní téma ztratí a teď se řeší úplně něco jiného. Prostě je to na nic.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 199.133 (?), 14.8.2023 10:15

Nikdo nikomu nic nevnucuje. Přečtete si něco o chelátech železa. Pokud by zelená skalice byla vyhovující, nemusely by se vyrábět. Meření pH je potřeba udělat pečlivě, jinak se snadno naměří nějaký nesmysl. Nesmyslný je Váš příspěvek.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 60.149 (?), 14.8.2023 11:45

Tak nevíte. Možná jste nikdy pH neměřil.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 199.133 (?), 14.8.2023 11:58

pH jsem měřil a měřím stále. Ale mám na to přístoj se sondou, která měří pH přímo v substrátu, žádný výluh se nedělá. S levným přístojem na meření pH kapaliny jsem pH nikdy neměřil.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 60.149 (?), 14.8.2023 14:21

A měřil jste to pH přímo v té suché rašelině? Kolik jste naměřil? Pro informaci tady dávám fotku měření vody z vodovodu- pH 7,0, není to moc vidět, ale je to tam. Nepotřebuji žádný drahý přístroj, Na tu jednu desetinu to úplně stačí, stejně není nikde napsáno jaké pH je přesně potřeba pro borůvky a také jinou zeleninu- rajčata, papriky, zelí, salát, atd. Dokonce si myslím, že je to až moc přesné pro měření substrátů a půdy. Já to mám hlavně pro měření pH rajčat a spolu s měřením refraktometrem (Brix) to dává zajímavé výsledky ve vztahu k chuti jednotlivých rajčat.

           Vladimír

Měření pH vody z vodovodu
Měření pH vody z vodovodu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 199.133 (?), 14.8.2023 14:42

Nevzpomínám si, zda jsem někdy měřil suchou rašelinu. Před několika dny jsem měřil rašelinu v otevřeném balíku, do kterého trochu napršelo. Takže byla častečně vlhká. Naměřil jsem 4.0. 

Samozřejmě, že to stačí na jednu desetinu, ale o přesnosti všech těch přístrojů pochybuji. Digitální přístroje často přesně zobrazují nepřesné hodnoty. I ten můj přístroj někdy ukazuje hodnoty, kterým moc nevěřím a radši měření opakuji.

Výhodou sondy je, že se dá udělat rychle více měření. Mám několik řad kan. borůvek, všechny řady kromě jedné mají pH substrátu kolem 4.0, jedna řada má kolem 3.5. To už se mi zdá málo, příští rok tam nebudu dávat síran amonný.

Kdybych měl odebírat z každé řady několik vzorků /nebo od každé rostliny/  a z nich dělat výluh, tak bych se na to vykašal a nic bych nevěděl.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  26,  27,  28,  29   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika