Běžná výška stromkového rybízu?



Stránky: 1,  2   
Aley - (21) - 87.222 (?) 
8.3.2023 23:54, zobrazeno: 1830x

Koupil jsem na internetu dva stromkové rybízy. Jeden z nich má ten kmínek vysoký asi tak po kolena. Jelikož jsem zatím žádný stromkový neměl, možná jsem jen naivní, ale přijde mi to prostě komicky nízké. Je to normální? Nebo jaká bývá běžná výška toho kmínku?
Podotýkám, že jsem to koupil u jedné z firem, kterou pořád někdo chválí ve videích na youtube. Takže jsem očkával, že mi pošlou něco kvalitního. A nevypadá to. "Stromek" po kolena. A to jsem ho nesázal do hloubky. Protože pan Urbánek taky radil sázet ty stromkové rybízy trošku hlouběji. Ale to bych pak neměl výšku ani po ta kolena...

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 168.103 (?), 9.3.2023 7:21
Stále tu připomínám, ať si lidé kupují stromky a keře přímo u prodejce nebo ve školce. Mohou si pak vybrat a nestandartní zboží prostě nekoupí. Ale stále někdo nakupuje od počítače zajíce v pytli a pak je zklamaný.Samozřejmě, že má být rybíz nebo angešt na meruzalce vyšší, tak asi do 1m. Walter
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 91.196 (?), 9.3.2023 11:07

Možná je tazatel Aley čahoun a jeho kolena výš než u průměrného člověkacheeky? Jestli se nechce s prodejcem domlouvat, tak může nízký stromek zasadit do kontejneru-nejen, že tím dosáhne výšky dle svých představ, ale zároveň bude tento mobilníenlightened! SPCH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 232.16 (?), 9.3.2023 13:13

Určitě jsou v prodeji i vyšší, to proto aby mohla být výsadba hustější a sázejí se na střídačku!! I konejneru je vhodné mít dvě výšky!! Na přloženém propagačním videu,  je ukázka jak je možno, pěstovat rybíz a samozřejmě i angrešt mobilně:  http://www.rok-zahradnika.cz/video/balkonovy-angrest/

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 232.16 (?), 9.3.2023 13:19

Pojízdného prodejce bych v žádném případě nedoporučoval, mám k tomu své důvody. Školka je určitá záruka. S tím pytlem, to může být i jinak. Zásilka může ležet i několik dní na poště vedle radiátoru - to je pak radost!!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 81.144 (?), 9.3.2023 14:11
To s tím radiátorem je dobrý! A balíček se semínkama u prozařující mikrovlnky a pak proč to neklíčí? Jak můžete takto dehonestovat poštu!
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 232.16 (?), 9.3.2023 17:20

To prosím neni dehonstace ČP, to je osobí zkušenost!!!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1750) - 168.103 (?), 9.3.2023 17:36

asi se všichni shodneme, že existuje dost internetových prodejců ovocných stromků a keřů, kteří ne vždy zašlou kupujícím to, co si vybrali z nádherných vyobrazení barevných katalogů. Zkrátka, když ptáčka lapají, pěkně mu zpívají. Doufám, že pro Aley to je poučení.Walter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 81.144 (?), 9.3.2023 18:47
Já mám dobrou zkušenost se Starklem a uznal i reklamaci na jeden nekvalitní stromek ze kterého se mi teda podařilo s úspěchem odebrat aspon roub a dále namnožit. Ale třeba se sazenicema révy přímo od pěstitele dobrou zkušenost nemám, ale nereklamoval jsem protože se to projevilo až další sezonu. Na různých veletrzích prodávají stánkaři narašené nejen keře, ale i stromky v igelitových obalech s vysačkou a lidi je kupují jako blázni. Rybíz bohužel raší klidně o Vánocích a s tím je potřeba počítat.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 81.144 (?), 9.3.2023 18:52
Pokud teda tím že něco bylo u radiatoru je myšleno, že to narašilo...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika