Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Mám 9 keřú kanadských borůvek starých 15 let a nikdy jsem je nestříhal. Ale každý rok od jejich 3 let po zasazení na podzim ke každému keři dám hrst granulí hnojiva pro borůvky a zasypu to rašelinou. Přes zimu se to vohou rozloží a prosákne do kořenů rostlin. Hnojení granulemi na jaře, jak je doporučováno se mi neosvědčilo. Keře rodí pravidelně a hodně. Borůvek máme dost na koláče, zavařování i rozdávání. Voda je také důležitá - mám je v místě vysoké spodní vody a v posledních 5 letech je musím i zalévat. Předtím jsem je 10 let nikdy nezaléval a rostly a plodily pěkně. Na vzpamartování rostliny borůvky je talké dobrý Kristalon pro rododendrony. Pokud se po zalití po dvou týdnech nevzpamatuje - nepřestane schnout, nevyraší nové lístky, tak je s ní konec. Taky mravenci - mraveniště přímo v kořenech je pro rostlinu katastrofa. Jednu nově zasazenou jsem musel zase vytáhnout, rašelinu s mravenci vybrat, rostlinu namočit do vody a vyplavit mravence. Pak jsem ji znovu zasadil do nové rašeliny a zalil Kristalonem pro rododendrony. Už roste a pouští nové výhony.

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 18 a číslo 11.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika