Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Dobrý den.
Nemám na Jostě naroubovaného nic. Všechno drobné ovoce mám jako pravokořenné keře. Před 3roky jsem si přivezl od kolegy letní, čerstvě ostříhané, výhony angreštu k pokusu o rozmnožení. Zakořenit angrešt z řízků se mi tradičně nepovedlo, ale přežil naroubovaný na výhonu Reflamby a Josty. Ty pak po zahřížení rostly rychleji než zahřížené „korunky“ koupených stromkových angreštů, které jsem převáděl na vlastní kořeny. Také jsem se setkal s „roubovanými řízky“, kdy byl kousek angreštu naroubován na kousku podnože. Asi meruzalky. Počáteční vývoj keřů byl pomalý. Proto si myslím, že použití Josty jako dočasné podnože při množení, urychlí zapěstování keřů, které z počátku rostou pomalu. Černý rybíz, i na počátku, roste z řízků dost rychle. Nevím, co se stane se zbytkem podnože v kořenech keře a jestli ho dál nějak ovlivňuje. JG

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 15 a číslo 11.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika