Vodní prvek do zahrady



Elen. - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (158) - 126.28 (?)
28.1.2020 21:13

Děkuju Lído,

no úplně jako pítko bych to ani nezamýšlela, spíš aby se tam sami nezačali slétávat a já pak nemusela řešit, že to zadělají... smiley

Spíš mi šlo o to, jestli je takovýto vodní prvek efektní jen na fotce, nebo je i prakticky dlouhodobě udržitelný.

Elen

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Elen. - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (158) - 126.28 (?), 27.1.2020 10:56, zobrazeno: 4548x

Už delší dobu přemýšlím o tom, jak dostat do zahrady "vodu". Mým snem je potok, ale to se asi nestane laugh Mělo by to být něco jednoduchého, praktického na údržbu a pokud možno ne příliš drahého. Moc se mi líbí tato fotka ze Zahrádkáře z ledna 2017, ale nejsem si jistá, jak je to s údržbou - pokud to ptáci používají jako pítko, asi je to během pár dní pokaděný...? V létě se voda asi kazí, jak je to s čištěním? Voda se nejspíš taky odpařuje, je potřeba dolívat... Máte prosím s takovýmto vodním prvkem zkušenosti nebo nápady na něco jiného?

Díky, Elen

vodní prvek v zahradě
vodní prvek v zahradě
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 248.204 (?), 27.1.2020 13:41

Tohle je pro ptáky dost hluboké, bez pozvolného přístupu k vodě, mohli by se utopit. U mne pijí z jezírka (výlisek), kde je pás kolem břehu s kamínky a tak zobáčky na vodu dosáhnou. Pokud u mne pijí ze sudů s dešťovkou, mají v sudu opřené prkno, protože pokud spadnou do vody a nemají se čeho zachytit, utopí se. Ono i do mísy na obrázku by bylo lepší vložit kus nějaké silnější větve, aby 1) dosáhli na vodu a2) měli po čem vylézt wink.  Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Elen. - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (158) - 126.28 (?), 28.1.2020 21:13

Děkuju Lído,

no úplně jako pítko bych to ani nezamýšlela, spíš aby se tam sami nezačali slétávat a já pak nemusela řešit, že to zadělají... smiley

Spíš mi šlo o to, jestli je takovýto vodní prvek efektní jen na fotce, nebo je i prakticky dlouhodobě udržitelný.

Elen

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Elen. - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (158) - 126.28 (?), 7.6.2020 22:42

Tak už si můžu na svůj dotaz sama odpovědět, v rámci Víkendu otevřených zahrad jsem byla v zahradě z úvodní fotky a mohla se tak majitelky na všechno zeptat.

Je to primárně pítko, voda není nijak chemicky ošetřována. Je sice hluboké, ale ptáci se tam netopí. Voda kohoutková nebo dešťovka, v létě se vyměňuje jednou týdně, na jaře a na podzim jednou za 14 dní - voda se vyleje / vyšplíchá ven a trochu se to sjede kartáčem, práce prý tak na 5 minut, nic tam ani po letech nezelená.

Takže vyhážu z kamenného koryta kytky, ucpu díru, kterou jsem tam nechala minulý rok vyvrtat a jdu do toho wink

Pokud někdo další přidáte svoje zkušenosti s pítky či jinými vodními prvky, budu ráda.

Elen

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika