Větrné čerpadlo



Moravec - (10) - 219.18 (?)
10.9.2017 11:14

Připojuji ještě výkres pístového zdvižného čerpadla z PVC trubky 75 mm.

Pístové zdvižné čerpado z PVC trubky 75 mm
Pístové zdvižné čerpado z PVC trubky 75 mm
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                  
Moravec - (10) - 192.70 (?), 21.12.2010 10:21

Dobrý den!

Je důležité sladit velikost pístového čerpadla s velikostí průměru vrtule, počtu lopatek, sací hloubkou a převodem mezi vrtulí a čerpadlem a i zdvihem čerpadl a rovněž převládající rychlostí větru. Pro vrtuli o průměru cca 1.8 m sací hloubkou do 4 m převodem do pomala i=2 lze použít pracovní válec PV 308/65 k pumpě Standart II, který lze koupit v prodejnách např. Sigma. Ovšem lze si toto čerpadlo vyrobit např. z mosazné nebo nerezové i hliníkové trubky za použití dvou zpětných mosazných klapek. Toto provedení má výhodu v tom, že můžete zalévat postřikováním, což v prvním případě nelze.  Pro rychlé odpojení čerpadla od táhla pístu používám upínání od automobilového pásu. Pro úplnost uvádím, že někdy je lepší použít menší průměr pístu a zvolit větší zdvih než naopak. Já u prvního čerpadla používám trubku o průměru 40 mm a zdvih 125 mm í=2 a u druhého trubku 75 mm zdvih 125 mm a i=4,5. Přikládám náčrt mého pístového čerpadla vyrobeného svépomocí.

Pístové čerpadlo
Pístové čerpadlo
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 250.42 (?), 18.2.2011 19:40

Dobrý den,
a posílám pozvání na technologickou burzu konanou při veletrhu AMPER v Brně dne 30.3.2011. Předem domluvená dvoustranná setkání firem organizuje síť Enterprise Europe Network a jsou zdarma. Na akci je nutno se předem registrovat na linku Registrace na kooperační setkání firem – další informace naleznete v příloze.
Dne 30.3.2011 od 10.00 hod budou prezentovány i větrná čerpadla "Floriš" autorem těchto projektů panem P.Florišem.
Zdravím a těším se v případě zájmu na viděnou
Eva Kudrnová
Ing. Eva Kudrnova
Enterprise Europe Network Czech Republic
Technology centre AS CR
Technology Transfer Group
160 00 Prague, Ve struhách 27, Czech Republic
Phone +42 (0)234 006 134
Fax +42 (0)220 922 698
Email kudrnova@tc.cz


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Moravec - (10) - 219.18 (?), 10.9.2017 11:14

Připojuji ještě výkres pístového zdvižného čerpadla z PVC trubky 75 mm.

Pístové zdvižné čerpado z PVC trubky 75 mm
Pístové zdvižné čerpado z PVC trubky 75 mm
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Moravec - (10) - 219.18 (?), 10.9.2017 10:59

Dobrý den!

Po téměř 7 letech od napsání tohoto příspěvku jsem se rozhodl znovu napsat a zhodnotit toto své čerpadlo (12 lopatek, 1,8 m průměr vrtule). Čerpadlo funguje od roku 2004 bez větších zásahů. Odstranil jsem jen výše popsanou brzdu a ponechal jen regulaci. Tu jsem jen vylepšil záklopkou jež funguje tak, že při velkém větru zůstane kormidlo v poloze kolmé na osu otáčení vrtule. Po skončení velkého větru tyčí s háčkem tuto záklopku odjistím a vrtule se vrátí do správné polohy. Takto to funguje bez problémů již několik roků a bez závad. Dalším vylepšením je použití plastové PVC trubky o průměru 75 mm jako pracovního válce. Rovněž jsem upustil od tlačné verze čerpadla a použil jsem klasické zdvižné čerpadlo s upraveným pístem. Do pístu je vložená mosazná 5/4" zpětná klapka a kožená manžeta z pístu 65 mm upravená a zvětšená na průměr 71 mm. upravit tuto manžetu lze pomocí přípravku a vtlačení do PVC trubky po ohřátí ve vařicí vodě. Toto nové pístové čerpadlo funguje již 4 roky a bez závad. Vodu čerpám do 1000 litrového kontejneru, který mám na podstavci z lešeňových trubek o výšce 70 cm. výkon čerpadla je dostatečný pro zalévání skleníku 4,5 m x 3 m a přilehlého záhonu a ještě mi občas nádoba přetéká. Zatím zalévám ve skleníku hadicí samospádem, ale chystám se použít nízkotlakou kapkovou závlahu a dosáhnout úplné automatizace bez použití elktrické energie. Druhé čerpadlo s 18 lopatkami je prodáno sousedovi a rovněž funguje bez problémů. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 96.18 (?), 25.6.2011 8:43

Pár odkazů pro inspiraci. Miloš

FORTESCUE I.X.L. WINDMILL 8ft

How A Windmill Works

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 233.71 (?), 7.1.2012 16:27

Na windside.com je inspirace od finského výrobce savoniových rotorů. Jedná se o výrazně jednodušší konstrukci se svislou osou otáčení, odpadá tak jakékoliv natáčení za větrem, je zde jedno odkud právě fouká. Při použití k pohonu kompresoru a následnému vytlačování vody ze studny stlačeným vzduchem pomocí jednoduchého zařízení může být rotor umístěn kdekoliv na největrnějším místě pozemku, ne pouze nad studnou. Do té se zavede pouze hadička se stlačenýn vzduchem. Na uvedených stránkách je někde i schema toho zařízeníčka do studny.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 233.71 (?), 7.1.2012 16:35

 Opravuji  - schéma je v knížečce Savoniuv rotor návod na stavbu Napsal  Heinz Schulz vydalo nakl. HEL ostrava

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika