Řešení soukromí od souseda - zástěna z popínavých rostlin?



Chemický Alí - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1247) - 248.54 (?)
19.9.2007 0:17
+Rešil jsem podobný problém - použil jsem standardní ocelové plotové sloupky (Nad zemí jsou vysoké 230cm, 60 cm v zemi, v betonu), mezi nimi je natažené standardní svařované poplastované pletivo s velkým okem (cca 10 x 18 cm), pletivo je vysoké 170 cm, mezi zemí a plotem je tedy mezera 60 cm). Celá konstrukce je asi 60 cm před vlastním plotem (sousedovi vadilo psí víno na plotě), nemá smysl posílat nákres, celá konstrukce je porostlá homogenní zelenou vrstvo od země až nakoru (psí víno a břečťan).
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Ifkali - (1), 31.7.2006 11:16, zobrazeno: 18867x

Dobrý den

Jak vytvořit zástěnu z popínavých rostlin? Máte někdo na zahradě zástěnu a jaký druh rostliny jste zvolil? Řešíme  z jedné strany soukromí od souseda a v jednom zahradkářském časopise jsem našla vyfocenou moc pěknou zástěnu z okras. keřů,ale radu pro absolut. laika ne. Je z bobkovišně lékařské.

Chtěla jsem se poradit, kde můžu vybrat kovouvou , či plastovou kostru pro zástěnu, stačí mi odkaz na net. Jestli někdo máte něco podobného na zahradě a máte foto, nebo odkaz na netu , vložte to prosím sem -moc děkuji.

Dík za info, radu, odkaz či vložný obrázek, chceme to založit na zahrádce už letos, at´ další léto máme soukromí a pohodu.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 8.67 (?), 15.9.2007 14:36

Dobrý den,

my jsme nasadili na půl zahrady smrčky, dají se i tůje apod. Dnes je výběr velikostí, chce to však ze začátku hodně zalít, aby se ujali. Na druhou půlku jsme zasadili okrasné keře - dobrá je např. vajgélie, kolkvízie, komule, vysoký tavolník, tamaryšek, rododendrony, azalky.

Doporučuji zajet do zahradnictví, kde vám poradí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Chemický Alí - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1247) - 248.54 (?), 19.9.2007 0:17
+Rešil jsem podobný problém - použil jsem standardní ocelové plotové sloupky (Nad zemí jsou vysoké 230cm, 60 cm v zemi, v betonu), mezi nimi je natažené standardní svařované poplastované pletivo s velkým okem (cca 10 x 18 cm), pletivo je vysoké 170 cm, mezi zemí a plotem je tedy mezera 60 cm). Celá konstrukce je asi 60 cm před vlastním plotem (sousedovi vadilo psí víno na plotě), nemá smysl posílat nákres, celá konstrukce je porostlá homogenní zelenou vrstvo od země až nakoru (psí víno a břečťan).
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 77.31 (?), 19.9.2007 8:52

Velmi hezky taky působí popívavé kiwi, ale pokud chcete mít soukromí i v období, kdy opadává listí, tak bych volila něco neopadavého, třeba zrovna ten břečťan, ale určitě bych to nezapoměla doplnit něčím kvetoucím... nádherně vypadá Akébie pětičetná anebo aspoň nějákej clematis pro rozveselení zelené stěny...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 151.151 (?), 28.9.2009 0:38

Máme tůje a vistárii. Vistárku mám nejradši, protože je to naprostý nezmar, roste pořád a dá se různě tvarovat. Během tohoto roku narostly šlahouny cca o 4 metry. Jakmile se má po čem pnout, roste jak divá. Mohu doporučit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Kouří do místnosti29.5.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.5.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika