opora růží a jiných popínavek



Lenka U. - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (71) - 114.199 (?)
2.7.2008 19:18

Asi to není, co jste chtěla, ale tady je můj neumělý pokus o oporu z proutí. Pro růže a pnoucí trvalky by se dala celkem snadno vyrobit ze silnějších drátů, vyplést slabším. Kotvení není nutné, stačí zapíchnout. Když se postaví dvě k sobě a ohnou se vrchní přečnívající pruty, vznikne branka - já ji měla vloni z fazolí a bylo to velice pěkné.

opora z proutí
opora z proutí
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

host - 158.242 (?), 2.7.2008 16:16, zobrazeno: 21284x

Kdo mi poradí, kde sehnat jednoduchou oporu na popínavé růže nebo jiné popínavé rostliny. Mám představu rozmístit po zahradě jednoduché opory, zhruba vysoké 2 m, široké 1,5 m a různě osázet. Nechce se mi investovat do složitých a drahých dílců, které se dodávají k pergolám. Když začnu oporu sama vymýšlet, tak mám problém s ukotvením do země, aniž bych dělala složité betonové patky. Kotvící trny do země se prodávají nejmenší pro sloupy k pergolám - 70 x 70 mm.Děkuji za každou radu zahrádkáře - kutila. Marie č.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Lenka U. - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (71) - 114.199 (?), 2.7.2008 19:18

Asi to není, co jste chtěla, ale tady je můj neumělý pokus o oporu z proutí. Pro růže a pnoucí trvalky by se dala celkem snadno vyrobit ze silnějších drátů, vyplést slabším. Kotvení není nutné, stačí zapíchnout. Když se postaví dvě k sobě a ohnou se vrchní přečnívající pruty, vznikne branka - já ji měla vloni z fazolí a bylo to velice pěkné.

opora z proutí
opora z proutí
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 62.154 (?), 2.1.2009 17:02 Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 71.159 (?), 2.1.2009 17:25

Tak toto tiež využívame na pestovanie fazule. Je to perfektné.  Ale k ružiam: ťahavú ružu mám na vchodovej bránke a veľmi sa jej darí, na hrachor a ťahavé tekvice som kúpila kovové konštrukcie v Liedl-i a a som s nimi spokojná už 5 rokov. Takisto aj na plamienok. Ale najkrajšia je ťahavá ruža -Rambler, ktorú som vysadila k starej hruške a tento rok už dosiahla jej vrchol cca 6 m, je to krásne, každý to obdivuje.Prajem veľa úspechov, nech sa ružiam darí všade.

Dana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika