Nádrž na vodu - zelený povlak na stěnách



host - 61.20 (?)
23.4.2020 14:07

Před 25 lety jsem si instaloval první, která ale neměla tu klec a tak jsem musel řešit její opláštění palubkou. Nebylo to vůbec jednoduché, ale to opláštění bránilo tvorbě řasy. Loni jsem dostal od zetě ještě jednu nádobu už s klecí. Také jsem stál před problémem, jak ochránit vodu před přímým sluncem. Úplně náhodou potřeboval syn stínící rohož, koupil toho o něco víc než potřeboval a tak mně ten zbytek nabídl. Zatím jsem to jen tak přehodil přes tu nádrž, výhledově to připevním silonovým vlascem. Jinak obě nádoby mezi sebou propojím a budou fungovat jako spojené nádoby. Vodu k záhonům přivádím do barelu 200 l samospádem, napojení hadicí 1/2 ", délka cca 20 m.

           Vladimír

Voda
Voda
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
host - 33.10 (?), 21.2.2020 12:52

To jsou orginal cerne IBC a ne natrene tak jak 200l barely vasek5

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Radomil4 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (124) - 245.152 (?), 1.3.2020 9:00

Jelikož nelze kontrolovat množství vody z důvodu obalení textilii, tak jsem opatřil IBC nádrž mechanickou měrkou pro kontrolou množství vody.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 33.10 (?), 2.3.2020 16:41

Toto řešeni se mi libi je to lepsi nez natirat  nadrz nejakou akrylatovou barvu,  kterou nekdo popisuje ze ji natiral, ale foto neposlal asi se nepodarilo foto. vasek5

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 251.117 (?), 22.4.2020 22:42

Proboha, to si neumíte představit nádrž natřenou na černo? Vezmete štětec a plast natřete, předtím ho očistíte a případně odmastíte. Hotovo, to je celé...

Také řeším řasy a někdo kdesi psal, že stačí vložit do nádrže měděný drát nebo prostě kus mědi...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 61.20 (?), 23.4.2020 14:07

Před 25 lety jsem si instaloval první, která ale neměla tu klec a tak jsem musel řešit její opláštění palubkou. Nebylo to vůbec jednoduché, ale to opláštění bránilo tvorbě řasy. Loni jsem dostal od zetě ještě jednu nádobu už s klecí. Také jsem stál před problémem, jak ochránit vodu před přímým sluncem. Úplně náhodou potřeboval syn stínící rohož, koupil toho o něco víc než potřeboval a tak mně ten zbytek nabídl. Zatím jsem to jen tak přehodil přes tu nádrž, výhledově to připevním silonovým vlascem. Jinak obě nádoby mezi sebou propojím a budou fungovat jako spojené nádoby. Vodu k záhonům přivádím do barelu 200 l samospádem, napojení hadicí 1/2 ", délka cca 20 m.

           Vladimír

Voda
Voda
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Radomil4 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (124) - 61.126 (?), 5.11.2023 10:45

Po třech letech používání IBC jsem se utvrdil v tom, že ani obalení kontejneru folii nepomůlže před tvorbou řas. Včera jsem kontejner vypouštěl a ten zápach z vody se nedal ani ustát. Je na trhu nějaká chemie, která udržuje vodu čistou nebo minimalizuje tvorbu nečistot a zároveň nebude závadná na zalevání rostlin? našel jsem vícero výrobců, ale člověk aby se v tom vyznal. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 236.1 (?), 5.11.2023 12:55

Když se vám pod folii dostane světlo, tak to nepomůže.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika