Jaké pletivo pod vyvýšený záhon?



romanv - (4) - 89.195 (?) 
15.2.2022 10:15, zobrazeno: 3250x

dáváte něco pod vyvýšený záhon? 

Letos chci založit nové vyvýšené záhony (40 cm výška). ale mám zahradu u pole, je tu dost hrabošů a myší, koucour je nestíhá likvidovat, taky tu máme nepříčetné krtky, co se umí vyřádit. 

Takže máte nějaký tip na pletivo / síť, která bych dal pod záhon a zabránila průniku hrabošů a hlavně nebyla zdravotně závadná? Galvanizovaná ocel? 

Pozink / plast asi ne. 

Našel jsem v jednom německém hobbymarketu sít za 1000 Kč m2, to fakt ne. 

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 91.196 (?), 15.2.2022 12:15

Proč ne pozinkované, tzv.králičí pletivo? Já ho budu instalovat ve dvou vrstvách pod velké kompostéry. Ta výška 40cm je proti nastěhování hrabošů málo. SPCH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 81.144 (?), 15.2.2022 18:44
Kompostér by měl stát nejlépe někde na betonové ploše a široko daleko žádná ornice. Když dáte pletivo dovnitř vám nevlezou, ale pod pletivem budou mít klidné nezámrzné zimoviště, ze kterého se budou šířit do celé zahrady. Také máte v kompostu při překopávání bílé larvy? Délka i víc než 3 cm a průměr dobrý 1 cm. I jsem kdysi vyhledával co to je, ale už si to nepamatuju...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 248.66 (?), 15.2.2022 20:35

Kompostér na betonu je pěkná ptákovina. Jakýkoliv kompost musí být dole propojený se zeminou.

Bílé larvy v kompostu jsou zlatohlávka.           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 91.196 (?), 16.2.2022 9:26

Souhlasím s p.Lídou-raději přikrmím pár myší pod kompostérem, ze kterých stejně většinu lapnou kočenky, než aby je naháněly v zahradě a sadu široko daleko. Taky nemíním klouzat na žížalím čaji, který by po betonu teklcheeky. Podobné je to s larvami zlatohlávků, chroustů-než aby ožíraly kořínky zeleniny a stromků, to ať mi raději ubyde nula nula nic z kompostu. Navíc při manipulaci se zralou org.hmotou mám možnost s nimi naložit dle své úvahy. Taky krtci se ke kompostišti stáhnou a neryjí tolik jinde-samá pozitiva a sociální výhodywink! SPCH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 81.144 (?), 17.2.2022 11:50
Paní Lído, pane SPCH, dnes lidé kompostují i na balkonech v panelácích... Nikdo nikde neklouzá, a funguje to. ;-) Populaci krtků a hrabošů necht si každý řídí na zahradě sám, pokud nemají hnízda v kompostu u sousedů a k vám se nepříjdou akorát tak nažrat.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 91.196 (?), 17.2.2022 12:31

Jde i o množství materiálu a velikost pozemku, který je možno na jeho přeměnu vyčlenit. Jinak podle Vašeho: nikdo nikde neklouzá... soudím, že jste Bůh, neb jen On vše vidí a znáenlightened-potom tedy-těší mě, já jsem SPCH.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 248.66 (?), 17.2.2022 20:06

Ale na balkoně může být tak minikompost... Tam rozhodně nemáte tolik odpadu, jako na zahradě. A jinak - v kompostě jsou veledůležité žížaly, i z toho důvodu je důležitý kontakt s půdou. Na ten balkon byste si je musel nasadit. Navíc správný kompost je potřeba i občas zalít, nebo i prší... Ten beton fakt není to pravé.           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika