Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Zdravím,

pred rokom som začal pestovať väčšinou plodovú zeleninu u otca v záhrade, na začiatku záhrady sa pred niekolkými rokmi začala kopať studna, no akosi sa od toho upustilo a nechalo sa to tak, stále tam bola asi 1,5m hlboká diera tak som sa na jar tohto roku rozhodol ju vykopať, za pomoci na povrchu sme vykopali 6 metrov s tým že čerpadlo išlo prakticky den-noc a voda vôbec neubúdala takže sme sa rozhodli že to zatial stačí...

Celý rok som pestoval paradajky, papriky a pod. a cez leto ich zavlažoval hektolitrami vody zo studne. 

Dnes ako som prechádzal fóra som narazil na diskusiu o starých železničných pražcoch a zhrozil sa čo všetko môžu vypúštať do pôdy.

Pre mna to predstavuje obrovský problém pretože asi 2m od studne je z takýchto prazcov postavený menší sklad dreva na ktorom prazce tvoria podlahu, a na druhú stranu od studne asi 1,5m sú pražce asi do výšky 1m na sebe poskladané a na nich sú postavené IBC nádrže. Pražce sú u nás v záhrade asi 20 rokov, predtým vraj boli pod železnicou u nás v dedine a odtial boli vyradené a nahradené betonovymi. Kedže môj otec ani nechce počuť o tom že niečo čo kedysi mali doma bežne by mohlo byť tak škodlivé a absolutne nema v plane ich odstraniť tak by som aspon chcel zistit či sa z nich niečo naozaj ešte po tolkých rokoch uvoľnuje a či by to bolo možné z vody v studni zistit.

Pražce cez leto vôbec nezapáchajú, nemajú ani čiernu farbu, sú prakticky sivé, vyblednuté.

Ak nezistím či sa z tých pražcov naozaj niečo neuvolnuje som ochotný sa na celú studnu vykašlať..

Prikladám fotky pražcov v akom sú stave a dúfam že mi niekto poradí ako zistiť či sa z nich niečo uvolnuje a či to voda obsahuje, poprípade na aké látky dať vodu vyšetriť a aký na to máte názor, zaujímalo by ma čo by ste robili v takejto situácií.

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 15 a číslo 18.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika