proč neyvrašily cibulky?



host - 217.129 (?)
22.5.2008 12:05

ale v polostinu je mam take, to je pravda... pomuze, kdyz je jeste vysunu vic na slunicko? nebo uz jsou ztracene...

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

host - 217.129 (?), 20.5.2008 23:03, zobrazeno: 6305x

Dobry den, v dubnu jsem si ven do kvetinacu vysadila cibulky lilii a gladiol. Dnes mam z 6 cibulek gladiol vylezle 4 a jsou pekne, ale ty lilie vubec... snazim se je neprelevat ani nesusit, nevim cim to je... Je to spatnymi cibulkami a mam je vyhodit, nebo je zkusit pristi rok vysadit znovu? Dekuji

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Miky - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (92) - 186.3 (?), 22.5.2008 9:56

Zkuste ještě vydržet! Já jsem je také v dubnu sázela do záhonu a teprve teď začínají vylézat - potřebují nějaký ten čásek na zakořenění a přeci jen byla taky dlouho zima... Jinak když jsem netrpělivá, tak zkusím trošku odhrábnout země a "zkontrolovat" je :-) Ale pozor, mohla byste si ulomit vršek s květy!!!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 217.129 (?), 22.5.2008 10:31

Dekuji za uklidneni, ja uz se na ne tak tesim, ze uz jsem hrozne netrpeliva :) Ale presto, kdyby nevylezly, mam je na pristi rok vyhodit?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 137.39 (?), 22.5.2008 11:00

Já jsem měla loni superkvěty lilií, cibulky přezimovaly v záhoně a vyrašily v celkem správný čas.  Jenže: mají každá 4 stvoly a slabší. Obávám se že kvést nebudou. Proč? Buďto je obtěžují narcisy, které jsem dala hodně blízko jako ochranu proti hryzcům, nebo jim nevyhovuje moje hlinitopísčitá nepříliš na živiny bohatá půda, nebo jim vysušují půdu kořeny břízy v blízkosti a konečně nejsou na výsluní, spíše v polostínu.

Tak to je výčet mých chyb, třeba děláte nějakou z nich také...???

F.T.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 217.129 (?), 22.5.2008 12:03

letos jsem si je nove koupila a kazdy druh vysadila zvlast do kvetinace a do noveho substratu... mozna ty cibulky nemeli kvalitni...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 217.129 (?), 22.5.2008 12:05

ale v polostinu je mam take, to je pravda... pomuze, kdyz je jeste vysunu vic na slunicko? nebo uz jsou ztracene...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 137.39 (?), 26.5.2008 12:08

Slunce lilie uvítají. Ten substrát - nechtělo to promíchat ho s pískem? Nebo lépe nasypat písek dolů do květináče jako drén, cibulky přemokření nerady.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika