Přesazování tulipánů a narcisů



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
         
host - 110.139 (?) 
6.5.2015 22:20

mohu teď (v této roční době - květen) přesadit tulipány a narcisy, které jsou na konci květu?

chtěl bych teĎ, protože vím, kde jsou ;-) jsou teď rozházené a chtěl bych je "sjednotit"

děkuji Hajmen

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
            
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 248.12 (?), 6.5.2015 22:27

Tulipány se dají přesazovat už asi týden po odkvětu (nebo 10 dní po sklizni květů na řez do vázy), ale s narciskami doporučuji počkat, dokud alespoň 1/2 listí neovadne před "zatahováním cibulí". Pokud je sklidíte předčasně, tak Vám v příštím roce nepokvetou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 240.105 (?), 16.6.2015 10:53

Proč jsem toto nenašla dřív? Taky potřebuju roztřídit záhon se třemi barvami, ale zrovna v tom období, kdy kvetly, jsem tu nemohla být a označit si je. Tak jsem to nechala být, že to vytřídím jenom odhadem (každá barva byla na třetině kruhu).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 248.7 (?), 6.5.2015 22:44

Také jsem je teď dolovala, pak už bych je pod keři mezi kořeny nenašla. Že za rok nepokvetou, mi nevadí, hlavně že jsou odstěhované. Ale vím, že správný čas to není.           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 248.12 (?), 6.5.2015 23:31

Lído, někdy je dobré narcisky dobýt s větším balem, uložit na stinné místo a bal udržovat přiměřeně vlhký až do doby, než začnou zatahovat. Dělení trsu a sázení pak odložit až na dobu po úplném zatažení.

To tulipány jsou jednodušší právě tím možným urychlením pomocí sklizně poupat. Poupata je možné řezat s jedním listem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 248.7 (?), 7.5.2015 0:35

Stando, já byla ráda, že se mi ty ocásky z kořenů keřů podařilo vůbec vykutat, loni se mi to nepovedlo všechno. Holt se budou muset nejdřv zvetit a kvést třeba až za dva roky. Ale hlavně, že se mi to podařilo, byly to pěkné odrůdy, bylo by jich škoda.            Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 157.239 (?), 7.5.2015 6:32

Byl jsem učen-a funguje to bezvadně, že se tulipány vytáhnou na světlo boží zkraje letních prázdnin, uloží se ve stínu, teple a suchu. Do země se šupnou +-začátkem nového školního roku-po předchozím očištění, roztřídění... Když je někde zajímavý exemplář-solitér, či skupina a lze to tak, tak si toto místo vyznačím pevným kolíkem s navázanou pentlí konkrétní barvy-dopřeju tulipoši čas na posilu, zatažení a pak ho-je bez problémů vykutám. S.P.,Ch.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 248.7 (?), 7.5.2015 11:43

No jasně, "děti ze školy - tulipány ze země, děti do školy, tulipány do země". Ale tady u mne to v tomhle případě prostě nešlo. Musela jsem jít po stonku dolů až k cibulce, abych ji našla. Kolíky jsem měla píchnuté loni, ale to se mi podařilo najít jen ty větší. Letos jsem potřebovala dovytahat mrňousy, aby to tam bez efektu nezaplevelovali. A hledejte je podle kolíčku v propletených kořenech ruje + tavolníku + trojpuku+meruzalky dohromady, když nechcete ublížit keřům  wink.           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 240.105 (?), 3.6.2015 10:10

Hm, letos je chci vytáhnout taky, protože sice kvetly, ale je poznat, že se namnožily a je to husté a taky květy jsou pak malé. Mám je kolem komule. Může je vytáhnout už teď? Listy jsou už napůl zaschlé. Komule už obrazila slušně a taky bych tam potřebovala dat jiné letní květiny, jiřiny nebo hledíky, věčně to doma mít nemůžu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 185.138 (?), 3.6.2015 11:47

Určitě, pak najednou listy uschnou a nenajdete je. Dosušit do stínu a až pak zkrátit kořeny a očistit listy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika